31 Ocak 2017 Salı

The Balm Instain Pinstripe Allık


Devamını Oku

30 Ocak 2017 Pazartesi

NOTD: OPI My Very First Knockwurst


Yepyeni bir haftaya ve sizlere merhaba 💘
Bugün sizlere prenses gibi bir ojeden bahsedeceğim.
Devamını Oku

26 Ocak 2017 Perşembe

Physicians Formula Super CC Krem


Merhaba


Cilt makyajında arada The Balm-Clinique tercih etsem de en şaşmadığım ana markam Physicians Formula. Bu yazımda da size denediğim son ürünleri olan CC Kremden bahsedeceğim.
Devamını Oku

25 Ocak 2017 Çarşamba

NOTD: When Stars Collide

China Glaze Holographic koleksiyonundan When Stars Collide ile merhaba ❤


Devamını Oku

24 Ocak 2017 Salı

Bobbi Brown Party Rose


Merhaba


Koleksiyonuma bir bir eklediğim Bobbi Brown rujların Party Rose renginden bahsedeceğim bugün sizlere.
Devamını Oku

23 Ocak 2017 Pazartesi

Organix Cocoa Butter Saç Kremi

Merhaba


Yazdan kalma bir fotoğraf ile buradayım çünkü bendeniz Brazilian Keratin ile Cocoa Butter şişelerini karıştırarak, çekim yaptığımı sanıp Cocoa şişesini attığım için görsel bu şekilde oldu ama böylece belki bu soğuklarda biraz içimiz de ısınmıştır hı ne dersiniz :)


Görseldeki diğer ürünler:
Tigi Bed Head Motor Mouth (yazısı gelecek)Evet, asıl konumuz: Organix Cocoa Butter Saç Kremi.

Cocoa Butter serisinde ana amaç saçları hızlı uzatmak. Bunun yanında içeriğindeki kakao, susam ve babassu yağı sayesinde vitamin eksiği olan ve yıpranmış saçları onarmaya ve saçları eski sağlıklı yapısına kavuşturmaya çalışıyor. Yeni saç oluşumunda etkili olmak ve kakao sayesinde saçlara ışıltı vermek de diğer vaatleri.

Bunları yapıyor mu?

Şimdi efendim OGX bu serisini Türkiye'den çektiği için, artık hiç bir şekilde bulunmuyorlar. Bu sebeple ben de şampuanını bulamadım. Saç kremini ise öylesine girdiğim bir eczanede, 'Elimde kaldı, buyurun, ucuza alın.' köşesinde buldum. Meğersem saç uzatmak isteyenlerin 1 numaralı ürünlerinden biriymiş ve kapış kapış gidiyormuş (okuduklarımın yalancısıyım) ama ben sadece saç kremini kullandığım için midir, uzama konusunda öyle çok mucizevi bir durum yaşamadım. Şampuan ile beraber kullanabilseydim, daha iyi olurdu diye düşünüyorum, kısmet değilmiş. Buna karşın saçı yumuşatma, besleme; saça parlaklık verme konularında başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Ürünün çok tatlı bir kokusu var. Bana kakaolu missbon şekeri anımsatıyor. Bu koku benim için saçta da kalıcı oldu. Pek sevdim.

Diğer OGX ürünleri gibi bu da içinde sülfat ve paraben bulundurmuyor. Bir şekilde ulaşabilirsem ya da yeniden gelirse ülkemize, şampuanıyla birlikte hemen alacağım :)

Devamını Oku

21 Ocak 2017 Cumartesi

Heidi / Johanna Spyri

Heidi / Johanna Spyri
Tür: Dünya Klasik / Roman / Büyüklere Masallar
Sayfa Sayısı: 352
Arkadya Yayınları


Okuduğum ve pek sevdiğim kitapları yıllar sonra yeniden okumayı, bakış açımda neler değişmiş keşfetmeyi çok seviyorum. Bu amaçla, birkaç ay önce aklımda bir düşünce belirmişti. Ya çocukken okuduklarım? Şöyle, yetişkinler için olan versiyonlarıyla yeniden okusam, güzel olmaz mıydı? Harika olurdu :)


Hemen araştırmaya, hangilerinin tam metni var diye aramaya koyuldum. Bulabildiklerim oldu, bulamadıklarım oldu. Hatta Heidi için sahaflara bile gitmiş fakat eli boş çıkmıştım. Derken Arkadya Yayınları'ndan harika bir haber geldi: Büyüklere Masallar isimli yeni serileri ile çocuk kitaplarının yetişkin versiyonlarını sunacaklardı. Heidi de onlardan biriydi.

Devamını Oku

19 Ocak 2017 Perşembe

Clinique Superdefense CC Cream

Merhaba


Cildim genel olarak hep kızarık olduğundan mutlaka BB krem ya da CC krem kullanmam gerekiyor. Bu amaçla denediğim son ürün Clinique Superdefense CC Krem oldu.
Devamını Oku

18 Ocak 2017 Çarşamba

Organix Brazilian Keratin Therapy Şampuan

Merhaba
Organix'den denediğim son ürün Brazilian Keratin Therapy serisinin şampuanı.

Devamını Oku

17 Ocak 2017 Salı

NOTD: Essie Play Date

Merhabalar

Devamını Oku

16 Ocak 2017 Pazartesi

The Balm Time Balm Concealer


Merhaba

Makyajın en önemli adımı kapatıcılar aleminden hem uygun fiyatlı hem temiz içerili bir ürün ile buradayım.

Devamını Oku

13 Ocak 2017 Cuma

Ben 2 / Alpay Erdem

Ben 2 / Alpay Erdem
Tür: Mizah
Sayfa Sayısı: 270
Mürekkep Basm YayınDevamını Oku

12 Ocak 2017 Perşembe

John Frieda Luxurious Volume Bakım Kremi ve Sprey

Herkese merhabalar


Devamını Oku

11 Ocak 2017 Çarşamba

NOTD: We'll Never Be Royals


Merhabalar.
Çokk uzun süre peşinde koştuğum -ne zaman stoka girse tükeniyordu- ve sonunda koleksiyonuma eklediğimi, We'll Never Be Royals'dan bahsetmenin vakti geldi de geçiyor.

Devamını Oku

9 Ocak 2017 Pazartesi

6 Ocak 2017 Cuma

Berlin Taş Şehir & Duman Şehir / Jason Lutes


Berlin Taş Şehir & Duman Şehir / Jason Lutes
Tür: Çizgi Roman
Marmara ÇizgiDevamını Oku

5 Ocak 2017 Perşembe

NOTD: Orly It's Not Rocket ScienceOrly'nin bence bugüne kadar çıkardığı en harika koleksiyondan, Cosmic (&Mineral) FX'den bir oje It's Not Rocket Science.

Devamını Oku

3 Ocak 2017 Salı

MAC Heroine RujKozmetik alemini sıkı takip edenler bilirler ki geçtiğimiz aylarda kozmetikte taksit imkanı kaldırıldı. Artık makyaj ve bakım ürünlerini nakit alıyoruz. Bu durum da çoğu markada %40-50 oranında indirimlere yol açtı. Bunlardan biri de asla indirime girmeyen MAC markası. Öyle ki, duyumlarıma göre, kasasında sıra bile oluyormuş.

Devamını Oku

2 Ocak 2017 Pazartesi

Pure Beauty GeoAqua Ultra Nemlendiricili Göz Jeli

Herkese mutlu haftalar!


Bundan bir süre önce, göz altlarımda yavaş yavaş belirmeye başlayan koyu halkaları gördükçe hem üzülüyor, hem de bu konuda ne yapabilirimin peşinde koşuyordum. Cilt bakımına gittiğim merkezin önerileri ve kendi gözlemlerim sayesinde, göz altlarımda beliren bu morlukların nemsizlikten ileri geldiğinden emin olmuştum. Bu sebeple amacım, bol nemlendirici özelliği olan bir krem edinmekti. Ve açık konuşmak gerekirse; bilmediğim, pahalı ürünlerle başlamaya cesaret edememiyordum. Bu yüzden soluğu Watsons mağazasında aldım. 

Devamını Oku

© 2011 kontesce, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena