29 Temmuz 2017 Cumartesi

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde / Robert Louis StevensonDr. Jekyll ve Mr. Hyde / Robert Louis Stevenson
Tür: Çizgi Roman-Modern Klasik
Sayfa Sayısı: 128
NTV Yayınları
Robert Louis Stevenson'ın 1886 yılında yayımladığı bu kitabı eminim ki bugüne kadar bir yerlerde mutlaka görmüşsünüzdür. Ben, aslında mini bir roman formunda olan kitabın, önce, çizgi roman halini okudum.

İyi ve kötü kavramları her yerde pek çok kez işlendi. İyiler hep kazandı, kötüler türlü belalara bulaştı. Peki iyi ve kötü aynı anda hiç var olmadı mı? Bir insan hem iyi hem kötü olmadı mı?

Kahramanımız Dr. Jekyll bu konu hakkında uzun uzadıya düşünüyor ve bir fikir ortaya koyuyor: İyi ve kötü yanımızı birbirinden ayırırsak ne olur?
 Yalnız ne yazık ki yaptığı deney sonucu olaylar pek de yolunda gitmiyor...


İşte gerilim tam da bu noktada başlıyor. Gayet derin olan psikolojik bir olgudan çıkıp ilerleyen, insanın ikili doğası konusu okuyucuyu içine hapsediyor.

Çizgi romanın çizim tarzını çok beğendim. Normalde siyah-beyazlara kıyasla renkli çizgi romanları daha çok severim ama bunda karakalem tekniği hakim ve kitabın o korkutucu havasına çok güzel uyum sağlıyor.

Kitap şu anda satış dışı. Çünkü NTV Yayınları'nın artık kapandığını duydum. Ama sahaflarda bulabilirseniz, bir şans verin derim. Ben bir de roman halini edineceğim.

Sevgiler
 Facebook Instagram0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)