15 Şubat 2017 Çarşamba

Setna Yükseliyor - Lanetli Mezar / Christian Jacq

Setna Yükseliyor - Lanetli Mezar / Christian Jacq
Tür: Dünya Roman
Sayfa Sayısı: 288
Nemesis Kitap


Mısır Uygarlığı hakkında uzunca bir süredir okumak, genel kültür açısından bilgilenmek istiyor fakat nereden başlayacağımı bilemiyordum. Bu konu açılınca karşıma çıkan ilk önemli yazar ise Jacq oluyordu, meşhur Ramses serisi çoğu kitapkurdu gibi benim de listemde olsa da tükendikleri için hiç bir şekilde bulamıyordum. Bu yüzden Nemesis Kitap'tan çıkan bu yeni Jacq kitabı beni oldukça heyecanlandırmıştı.Mısır'ın tüm gizli hazinelerinin yerini söyleyen bir kitap yüzyıllar boyunca kara bir büyüyle bağlanmış ve lanetli bir mezarda saklanmıştır. Ancak kötülüğü ve kaosu yeniden hakim kılmak isteyen bir büyücü, lanetli mezarın yerini bularak kitabı ele geçirir.


Diğer yanda ise Ramses'in birbirinden zıt karakterli oğulları Ramesu ve Setna arasındaki çekişme ve bu çekişmenin sebeplerinden biri olan bir aşk hikayesi vardır.


Benim bu konuda okumak istediğim türdekilerden biraz farklıydı. Ben bu konuda daha teknik, daha gizemli noktalar içeren kurgusuz bir kitabın peşindeydim. Yine de işin bir kurgu, aşk hikayesi kısmına ek olarak Antik Mısır'a ait çok güzel bilgiler de içerdiğini söyleyebilirim. Bu bilgilerin en yoğun hali ise ara ara eklenen illustrasyonlarla veriliyor.


Kitap, serinin ilki. Şimdilerde devam kitabı olan 'Setna Yükseliyor - Yasak Kitap' da raflardaki yerini aldı.

Keyifli okumalar

Sevgiler

1 yorum:


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)