17 Şubat 2017 Cuma

Sephora Nano Göz Kalemleri Sapphire Blue & Glitter Brown

Merhaba Elimdeki Clinique Kahverengi göz kalemim bitmek üzere olunca, Sephora indirimlerinden birinde yeni bir kahverengi göz kalemi denemek istemiştim. Bu amaçla Glitter Brown, yanında çok sevdiğim ama bir türlü hakkıyla kullanamadığım saks mavi renginde bir kalemle birlikte benimle eve gelmişti.


 Nano Eye Pencil serisinden olan bu göz kalemleri ahşap türde. Yani bittikçe kalemtıraş ile açıyorsunuz. Boyları oldukça minik. Bu durum, çabuk tüketim açısından bir artı olsa da kırılmalar sonucu kalemi açtıkça bir anda dibini görebiliyorsunuz.


 Saks mavi niyetiyle aldığım Sapphire Blue, daha çok laciverte kaçan bir renk çıktı. Yani kalem renklerinin dipteki ön gösterime pek uymadığını söyleyebilirim. Diğer yandan, pigmentasyonu çok zayıf. Renk versin diye bastırdığınızda ucu hemen kırılıp, eziliyor. Bu arada gözünüzün canına da okumuş oluyor ki ne zaman denesem kıpkırmızı oldu göz çevrem. Ek olarak kötü kokuyor.  Sephora'nın indirimlerde eski hatta tarihi geçmiş ürünlerini elden çıkardığını duymuştum ki sanırım Sapphire Blue da onlardan biri oldu benim için.


Glitter Brown, içinde hafif ışıltılar barındıran sıcak bir kahve tonu. Göz kalemi olarak siyahın kattığı çok sert ifadeyi pek sevmediğimden bu renkleri daha çok tercih ediyorum. Yapısı diğer kaleme kıyasla çok daha iyi olsa da %100 pigmentli diyemem. Sürümü rahat ve hassas göz çevresini yormuyor ama kalıcılık ve akma konularında pek tatmin edici değil.


Genel olarak baktığımda ikisi de çekmecemde öylece duranlar ailesinden diyebilirim. Öyle ki bu kötü deneyimden sonra Sephora indirimlerinde asla Sephora markalı ürünlere bakmıyorum :)

Sevgiler

1 yorum:


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)