2 Ocak 2017 Pazartesi

Pure Beauty GeoAqua Ultra Nemlendiricili Göz Jeli

Herkese mutlu haftalar!


Bundan bir süre önce, göz altlarımda yavaş yavaş belirmeye başlayan koyu halkaları gördükçe hem üzülüyor, hem de bu konuda ne yapabilirimin peşinde koşuyordum. Cilt bakımına gittiğim merkezin önerileri ve kendi gözlemlerim sayesinde, göz altlarımda beliren bu morlukların nemsizlikten ileri geldiğinden emin olmuştum. Bu sebeple amacım, bol nemlendirici özelliği olan bir krem edinmekti. Ve açık konuşmak gerekirse; bilmediğim, pahalı ürünlerle başlamaya cesaret edememiyordum. Bu yüzden soluğu Watsons mağazasında aldım. GeoAqua doğal mineralli Alp Onsen suyunun Hydromanil ve Tara ağacının tohumlarının özünden elde edilen 3 boyutlu nemlendirme sistemi ile ustaca harmanlanmasıyla oluşmuştur. Onsen suları içeriğindeki besleyici ve iyileştirici minerallerle cildinizi kaplarken, Hydromanil’in 3 boyutlu yapısı cildinizin tüm katmanlarına nüfuz etmeden önce cilt yüzeyindeki suyu hapseder. Ciltte nemlilik ve yenilenmişlik hissi bırakırken, cildin daha pürüzsüz, yumuşak ve ipeksi görünmesi için hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Kore'nin bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri konusunda gerçekten başarılı olduğunu pek çok defa duydum. Pure Beauty de Kore markası olması sebebiyle ilgimi çekti. Nemlemdirme özelliği yüksek olan Ultra Hydrating serisinin göz kremi ile tanışmam bu şekilde gerçekleşti.


Her ne kadar göz kremi desem de ürün aslında jel formunda. Hem bundan hem de göz çevresinin minik bir alan olmasından kaynaklı olarak çok az miktarda ürün işinizi görüyor. Bu durumun olumsuz yanı ise, ürün çok fazla akıyor. Eskaza tüpü ters bırakmışsanız mesela, kapağa dolup taşıyor.

Emilimi çok hızlı. Ya da benim göz çevrem artık kuruluktan ölüyordu :) Rahatlatıcı ve çok hoş çiçeksi bir kokusu var. Yapış yapış his vermiyor. Bazı kremlerin sebep olduğu yağ bezesi sorununu yaşamadım.

Gelelim en önemli kısma: Nemlendiriyor mu? Benim nemsizlik sorunumu  tamamen çözdü diyemem. Ama kesinlikle faydası oldu. Belki, şikayeti daha az boyutta olanlar için gerçek bir kurtarıcı olabilir. Diğer bir vaadi olan hücre yenileyerek ince çizgileri yok etmesi durumunu ise gözlemlediğim söylenemez. 

Ürün Miktarı: 15 ml
Piyasa Fiyatı: 20 tl civarı

iyi seneler

2 yorum:

  1. Merak ettiğim bir üründü, yorum için teşekkürler ^^ Denemeyi düşünüyorum.

    YanıtlaSil
  2. ben şu sıralar roca başladım , memnunum ama bu ürün hakkında yorum okuduğumda iyi oldu... sevgiler...

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)