19 Ocak 2017 Perşembe

Clinique Superdefense CC Cream

Merhaba


Cildim genel olarak hep kızarık olduğundan mutlaka BB krem ya da CC krem kullanmam gerekiyor. Bu amaçla denediğim son ürün Clinique Superdefense CC Krem oldu.


*Superdefense CC Cream SPF 30 hafif ve cildi sakinleştirici yapıdaki çok amaçlı bir üründür. Cildi anında ışıltısına geri kavuşturur. Cildin pürüzsüz, yumuşak ve canlı hissetmesini ve görünmesini sağlar. Anında canlı bir cilt tonu sağlayarak, cilde nem verir ve cildi korur.
*Yağsızdır, uzun süre kalıcıdır. İçerisindeki güneş koruyucusu ile cildi zararlı güneş ışınlarından korumayı destekler.
*İçeriğindeki Hyaluronic Asit sayesinde cilde anında nem sağlar ve cildin daha rahat hissetmesini sağlar. Trehalose ve Sorbitol gibi su bağlayan içerikler sayesinde nem oranı değişen ortamlarda cildi korur. Cilt anında neme doyar ve gün boyu nem ihtiyacını karşılar. 
*İçerdiği UVA/UVB koruması cildi yaşlanmanın ilk belirtilerine karşı korur. E Vitamini, biberiye, Nordihydroguaiaretic Asit ve Ascorbyl Tocopheryl Maleate içeriklerinden oluşan anti-oksidan karışımı ise cildi çevresel etkenlerden korur ve cildin sağlıklı yapısını korumasını sağlar. 


Clinique Superdefense CC Krem 3 renk çeşidine sahip. 
Light - Light Medium - Medium.
Bendeki Light Medium rengi. Normalde bana bir miktar koyu gelse de yazdan kalma yanıklık bu durumu iyi idare ediyordu. Artık koyuca kaçmaya başlamıştı ki ürünüm de bitti.


*Kullandığım dönem sıcak yaz günlerini de kapsadığı için diyebilirim ki o sıcaklarda bile akma, ağırlık yapmadı. 

*Yağlı olmasına karşın aşırı derecede kuru da olan cildimde ekstra kuruluk, sivilce yapmadı.

*Uyguladığımda, cildimdeki kızarıklıkları tamamen kapattı. Yarı mat bitirişi sayesinde parlama yaşamadım ama çorak çöller gibi de durmadım.

*İçinde Hyaluronic Asit var ki bu benim için çok büyük artı. Dönem dönem cildimdeki kuruluğu yok etmek için kullandığım Hyaluronic Asit yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

*SPF 30 özelliği bir diğer güzel yönü. Yaz-kış, ev-dışarısı her durumda güneş koruyucu kullanması gereken bir cilt olarak bu özelliği benim için resmen altın değerinde.

* Bendeki 15 ml mini boyu olmasına rağmen çok uzun süre kullanabildim. Cilde güzel yayılması, az miktarının bile yeterli olması ürünü bereketli kılıyor.Ürün Miktarı: 40ml
Piyasa Fiyatı: 119 TL

Kesinlikle yeniden alabileceğim bir ürün. Lakin bu defa Light rengini düşünürüm :)
Sevgiler

5 yorum:

  1. Ben de kullaniyorum bunu arada. Nemlendirme sagladigi icin kis aylarinda kullanmak hosuma gidiyor. Ama bitince tekrar almayacagim sanirim :)

    YanıtlaSil
  2. Bende çok duydum bu cc kremi ilk fırsatta denemeliyim :)

    YanıtlaSil
  3. clinique urunlerinin cogu harika oluyor, hayal kirikligina ugratan en faza uc urunu olmustur. Gule gule kullanin :)

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)