5 Aralık 2016 Pazartesi

Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan


Hemen hemen tüm duş jeli-şampuan ürünlerini denediğim Yves Rocher'nin bir başka şampuanı ile buradayım 👧 Önce vaatlerine ve özelliklerine bakalım;

Yağlı saçlarınızı kökten uca arındırın!
Yağlı saçlar, ihtiyaç duyduğu bakım için Organik Isırgan Otunun arındırıcı ve derinlemesine temizleyici özelliğine ihtiyaç duyarlar. Yağlı Saçlar için Arındırıcı Şampuan, bitkisel formülündeki Organik Isırgan Otunun etkisiyle yağlı saçları kökten uca temizlerken saç derinizi besler, daha sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. 

Saç kökünde bulunan yağ keseciklerinin görevi, saç derisinde dış etkenlere ve mikro-organizmalara karşı koruyucu bir tabaka oluşturmaktır. Ancak bu keseciklerin çok fazla büyümesi ya da salgısının artması sonucunda çok daha kalın bir yağ tabakası oluşur. Bu durumda saç derisi olumsuz etkilenir. 
Aşırı yağlanma beraberinde kepeklenme, saç tellerinde zayıflama ve dökülme getirebilir. Yağlı saçlar için özel olarak geliştirilmiş, saçlardaki yağı kontrol altına alan Arındırıcı Şampuan, yağlanma problemlerinde etkilidir. 

Organik Isırgan Otunun mükemmel tazelik kokusuyla banyo rutininizi keyifli hale getiren Yağlı Saçlar için Arındırıcı Şampuan, doğadan beslenen içeriği ile saç derinizi nazikçe uyarır ve saçlarınızın daha uzun süre temiz kalmasına yardımcı olur. 
Paraben, renklendirici ve silikon içermez. Silikon içermediği için saçlarınızı ağırlaştırmadan bakım yapar. 
Bitkisel temizleyici ajanlar içerir. 
Dermatolojik kontrol altında test edilmiştir.


Bu şampuan bana, alışverişlerimden birinde hediye olarak verilmişti. Saç yapım da yağlı olduğu için denemekte bir sakınca görmedim. Ama ne yazık ki faydasını da görmedim. Acaba benim saç yapım yağlı değil mi, diye düşündüğüm bile oldu çünkü sanki temizlenmemiş gibi, yapış yapış, sönük ve ağır çok garip oldu saçlarım bunu kullanınca. Bu olumsuz etkiler ilk yıkama ile başladı. Alışınca geçer mi dedim ama geçmedi. Sonrasında elbette elim hiç gitmedi. Sevmedim. Bir süre sonra da, ilk yıkamayı bununla ikinci yıkamayı Organix ailesinden o dönem sıram kimdeyse onunla yıkayıp ite kaka ürünü tükettim.

Çok eskiden, bir ara, ısırganlı sabun da denemiş, benzer bir sonuç elde etmiştim. Belki de saçlarım ısırgan ile anlaşamıyor. Bunu da bilemedim.


İçinde paraben, renklendirici ve silikon olmaması artı özelliklerinden. Ayrıca ısırgan otu kokusu da çok güzeldi. Gerçekten çok ferah ve rahatlatıcıydı ama iyi gelmedikten sonra neyleyim kokuyu😐

Ürün Miktarı: 300ml
Piyasa Fiyatı: 23 TL

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)