19 Aralık 2016 Pazartesi

The Body Shop Kenevirli El Kremi


Bundan yıllar önce, internetten uzunca bir süre araştırıp güzel bir The Body Shop listesi hazırlamıştım kendime. Sonra da listemle, Agora şubesine gidip bunları istiyorum demiştim. Görevli bir yandan şaşırıp bir yandan gülerek en meşhurları listelediğimi ve ilk defa böyle hazırlıklı bir müşteri geldiğini söylemişti. Kenevirli el kremi de o listemdekilerden biriydi. Ve tanışmamız bu şekilde oldu.TBS diyor ki;

Çok satan kenevirli el kremimiz ellerinizi yumuşatarak, korunmalarına yardımcı olur. Çok kuru ciltler için dermatolojik olarak test edilmiştir. 
Yerel Adil Ticaret ürünü olan kenevir tohumu yağı içerir. 
Çok kuru ciltleri yumuşatarak rahatlatır. 
Yeniden nem ve esneklik sağlar.


Bio-çeşitliliği destekleyen Kenevir üretimi, doğada kuşlardan örümceklere kadar herşey için yaşam alanı oluşturur. Kenevir dünyadaki en eski mahsullerden biridir. Yemek, yağ ve medikal amaçlar için Avrupa ve Asya'da ekilmektedir. Bizler ürünlerimiz için, psiko-aktif olmayan Finola adı verilen Kenevir türünü kullanmaktayız. Bu tür kenevir, nem bakımından zengin bir yağ üretmektedir. Ekin illegal amaçlar için kullanabileceğinden tedarikçimizin yerini ve kimliğini gizli tutmak zorundayız. Ancak çiftçilerimizin, Keneviri Fransa'da güzel ve güvenli bir bölgede ekip biçtiklerini söyleyebiliriz. Daha fazla bilgi için Yerel Adil Ticaret bölümünü ziyaret edin.
Ellerim, yaz-kış çok kuru olduğu için kremsiz durmam pek mümkün olmuyor. Yazın nispeten losyonumsu ürünler yeterli olsa da (bknz: The Body Shop Mango El Kremi) kış soğuğunda daha kuvvetli ürünlere geçmem gerekiyor. Kenevirli El Kremi, işte tam da bu noktada kurtarıcım oluyor. 

Aşırı yoğun, neredeyse katı yapısına rağmen kolay emiliyor ve çok iyi şekilde nemlendiriyor. Yine aynı yapıdan dolayı, çok az miktarda ürün oldukça geniş alanda etkili oluyor. Cildi nemlendirmenin yanı sıra, tırnak etlerini yumuşatma konusunda da başarılı.


TBS Kenevir serisinin her ürününde olduğu gibi bu üründe de önemli bir nokta var: Koku. Kenevirden kaynaklı bu koku kimisi için katlanılamaz derecede iğrençken, kimisi çok seviyor. Kişisel fikrim 'fena olmadığı' kanısında. Ama öyle mis mis koklayayım da dedirtmiyor.


Ürün Miktarı: 100 ml
Piyasa Fiyatı: 43 TL

Fiyat olarak biraz tuzlu bulsam da etkisinden çok memnun olduğum için, oldukça uzun süre kullanabildiğim için, eh biraz da indirimi olunca çok mükemmel bir seçenek haline gelebiliyor kendisi.

Bu ikinci tüpüm, ayak kremini de kullanıp aynı derecede memnun kalmıştım. Şiddetle tavsiye ederim :)

Bir diğer favorim olan Nuxe El Kremi için de buraya tıklayabilirsiniz.

Sevgiler

3 yorum:

 1. Hiç denememiştim. Tam da el kremimin bittiği dönemde güzel denk geldi yazın.
  TBS'a bir uğrayıp kokusuna bakmalıyım mutlaka.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım seversiniz. Pek muhteşem çünkü ♡

   Sil
 2. Güzel bir ürüne benziyor deneyebilirim.

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)