8 Aralık 2016 Perşembe

Alışveriş Postası: Eganba.com


Herkese merhabalar
Bayadır kitap alışverişi olmuyordu burada çünkü yaz başından beri bu yazıdakiler haricinde 3-5 kitap filan aldım. Umarım böyle gider çünkü okunması gerekenler çok birikti. Her neyse, konumuz eganba.com :)Efendim bazı sitelerin fiyatlarının iyice uçması, idefix'i D&R'ın alması, sitelere siyaset karışması derken; alışveriş edecek kitap sitesi kalmadı :) 
Ben de tam bu noktada yeni bir site keşfettim.

Öncelikle diğerlerine kıyasla en az 3-5 lira daha uygun fiyatlarla ilgimi çeken site, çeşitlilik açısından da oldukça doyurucu. Başka yerde tükenmiş olan kitapları burada rahatça bulabiliyorsunuz. Ayrıca, haftalık kampanyaları ve hediyeleri de mevcut.
  
Siparişimin ilk çıkış noktası Alpay Erdem'in yeni çıkan kitabı Ben 2'ydi. (Ben 1 için buraya bakabilirsiniz.) Eskiden, her hafta düzenli olarak aldığım Uykusuz Dergisi'nde sadece Alpay Erdem ve diğer 1-2 yazar/çizeri okuduğumu fark edince, dergiyi almayı bırakmıştım. Çünkü nasılsa yazılar/çizimler birikince herkesin kendine ait bir kitabı çıkıyordu. Ben için de bu böyle oldu. Yani, senelerdir beklediğim bir kitaptı ve büyük bir heyecanla, ön siparişteyken aldım.

Bir diğer seçimim Metis Ajandaları. Her sene, belirli bir konunun üzerine yoğunlaşan bu konsept ajandalar, içlerinde ilgili konuyla alakalı yazılar/sözler barındırıyor. 2 senedir koleksiyon amaçlı alıyor, geçmiş seneleri de kovalıyordum ki 2011 ile 2013'ü de bulabildim. 2017'yi yanlışlıkla 2 kere atmışım sepete. Ziyanı yok. 

Avokado Bahçesi, hediye olarak çıktı kutudan. Haberim yoktu, sevindim. Sonra sitede mi yoksa mailde mi ne gördüm, bu ara her siparişe Avokado Bahçesi hediye diye :)

Siparişimde bir de İspanyolca gramer kitabı vardı. Bir süredir ilgi alanımda olan bu kitabı çok aramış, bulamamıştım. Burada en uygun fiyata bulunca çok sevinmiştim ama baskısı tükendiği için temin edilemedi. Süreç hakkında bilgilendirildim ki bu çok güzel bir hizmetti. Sonradan kitabı sahafta neredeyse yarı fiyata tertemiz buldum ve bir kez daha anladım ki kısmet konusu tam gaz işliyor :)

Evet, aldıklarım bu kadardı. Süreç hızlı ve sağlamdı ve ben eganba.com' u çok sevdim. Umarım bozmazlar. Ben'i de sıcağı sıcağına okudum. Böylesi de ayrı güzel oluyor, alır almaz okumak... Yakında yorumlayacağım. 

Sevgiler 

2 yorum:

  1. site çok sevimliye benziyor, kitapyurdu'na muadil olabilir benim için :)

    YanıtlaSil
  2. Çok kitap okuyan insanlar için yeni kitap alisverisi oldukca bütce sarsici oöabiliyor. Uygun bir site olmasi çok güzel.

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)