26 Kasım 2016 Cumartesi

Splat White Plus Diş Macunu ve Ağız Çalkalama Suyu

Splat diş macunlarında elimden geldiğince fazla çeşit denemeye çalışıyor, tavsiyeler ve ihtiyacım ışığında bir yol çiziyorum. 
Denedikçe de kimileri 'bir daha alınmamak üzere' hayatımdan çıkarken, kimileri 'bir daha vazgeçilmemek üzere' demirbaşım haline geliyor. Bu demirbaşlarım 1 senedir: White Plus, Dream ve Chili. Lakin bir süredir Dream, benim için yer yarılmış içine girmiş olduğundan yoluma White Plus ve Chili ile devam etmekteyim. Dream konusunda Splat'a defalarca yazıp, eczane-depo ismi alsam da sonuç elde edemedim. Splat'ın 'şurada var, gidiniz' dediği eczanelerden 'Splat ne ya?' tepkisi alınca bozulan sinirim, hiç bir Gratis'te bu çeşidi bulamamam sonunda Splat Türkiye'den umudu kesip, asıl kaynağa, Rusya'ya yönelmeme sebebiyet verme raddesinde.Her neyse, asıl konumuz White Plus'a dönersem; kendisini uzunca bir süredir Chili ile beraber kullanıyorum. Elimde mutlaka ikisinden de birer tüp açık oluyor ve 1-2 gün onu 1-2 gün diğerini, şeklinde devam ediyorum. Bu kullanım şekli daha iyi mi yoksa kötü mü emin değilim. Şahsen, beyazlık ve temizlik adına, en yüksek verimi böyle aldığıma inanıyorum. 


Düzenli kullanımda Papain ve Polydon diş üzerinde oluşan izlerin nazikçe ve etkili bir şekilde temizlemeye, dişlerde doğal beyazlığı sağlamaya yardımcı olur.
Düzenli fırçalama ile plakların çözülmesine ve tekrar oluşumlarını engellemeye yardımcı olur.
Çay,kahve ve sigara içenler için idealdir.
Potasyum iyonları diş hassasiyetini arttırmaz.
İçeriğindeki florür diş çürümelerini engellemeye yardımcı olur.
Ürün Bileşimi:
Triklosan, klorheksidin,penoksid ve alkol içermez.
Aktif Bileşenler:
Polydon, papain, potasyum iyonları, florür iyonları, sodium monofluorophosphate, 1000 ppm florür içermektedir.

White Plus, daha çok çay ve kahve tüketimi çok olan ağızlara öneriliyor. Ben ikisini (siyah çay ve kahve) de çok nadir içiyorum fakat geçmişte dişlerimde çok fazla sararma/lekelenme yaptıkları için tedbiri elden bırakmak istemiyorum. Her indirimde yedekliyorum, gördüğünüz gibi son Gratis indiriminden aldığım yeni kutu da görselde :)

Ürün Miktarı: 100 ml 
Piyasa Fiyatı: 8 - 15 TL Bir diğer ürün, yeni çıkan White Plus ağız çalkalama suyu. Bu ürünü de 1 aydır kullanıyorum. Bitti sayılır. Fırçalamadan sonra 1 kapak ağız çalkalama suyunu, 1 dakika boyunca ağzımda çalkalayıp tükürüyorum. Tadı öyle çok yakıcı değil. Hoş bir  his bırakıyor. Ama beyazlık ve temizlik konusunda beni pek mutlu etmedi. Daha iyisini kullanıp sevdiğimden (Listerine White), bundan etkilenmedim. Bitince bir daha almayacağım.


Ürün Miktarı: 275 ml
Piyasa Fiyatı: Hiç hatırlamıyorum. Sanki 10 TL civarıydı.

Sevgiler

1 yorum:

  1. Ağız bakımı konusunda favorilerimiz aynıymış.Bende beyazlık için Splat white plus&Listerine advanced white'ı birlikte kullanıyorum :)

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)