29 Kasım 2016 Salı

Image SkinCare Vital C Yüz Temizleyici

Efendim merhabalarYine hikayesi uzun bir ürünle buradayım. İzmir'de ismi lazım değil, düzenli gittiğim ve sevdiğim bir güzellik merkezi var.  Girdiğim her eczane bile yüzüme bir şey önerirken, cilt bakımı için her ay gittiğim bir güzellik merkezi elbette ki boş durmadı ve bana adını daha önce hiç duymadığım Image Skin Care markasının bu Vital C serisini önerdi. Önermekle de kalmadı, böyle güzel böyle tam sizlik diye diye bir de sattı :) Görseldeki yüz temizleme ürününe ek olarak, bir de nemlendirici krem almıştım ki, gecesi uykum resmen kaçınca ertesi gün gidip iade ettim. Çünkü olmayan çocuklarımın rızkını vermiştim, markayı arayıp bilgi alarak sakinleşmek istemiş ama kimseye ulaşamamıştım ve internette bırakın adamakıllı bir yorumu markasını bilen insana bile rastlamamış olduğum bir kreme 280 TL vermek hiç benlik değildi, olmamalıydı. Gelin görün ki güzellik merkezi bu yeni kararımdan hiç hoşnut değildi. Halbuki alırken ne kadar da güleryüzlülerdi :) Ama inadım inattı ve kararımdan dönmeyerek kremi iade ettim. Temizleyicisini ise kısmen daha makul bir fiyatı olduğu için (120TL) denemeye karar verdim. Tüm bunlar Aralık 2015'de oldu.


Ürün isminden de anlaşılacağı gibi bolca C vitamini içeriyor. Portakal kokusuna sahip. Normalde benim resmen tiksindiğim bir kokudur narenciyeler ama bundan rahatsız olmadım. Yoğun ama irrite etmeyen, yumuşak bir koku. Krem formunda. Hassas ve hemen kızaran cilt yapım hakkında okuduğum yüzlerce yazıdan öğrendiğim bir şey varsa o da bu tarz ciltler için en uygun formun krem olduğu. Sonra köpük ve en son da jel geliyor. Buna karşın uygulama sonunda cildim hiç kızarmıyor diyemem. Özellikle başta çok yandı, moralim bozuldu. Hatta buna şahit olan bazı eczacılar 'C vitamini ve hassas cilt mi? Sen delirdin mi? Asla asla asla kullanma.' vs diyerek beni tamamen korkuttular ama zamanla bu yanma sorunu ortadan kalktı. Güzellik merkezine danıştığımda, C vitaminli seriler için başta, cildin alışma aşaması yaşanmasının normal olduğunu söylediler. Temizlemesinden çok memnunum. Sonrasında tonik uygulaması gerektirmiyor. Çoğu zaman, yanlış olduğunu bilsem de nemlendirici bile sürmüyorum çünkü cildimi asla kurutmuyor. Aksine, krem sürmüşüm gibi yumuşacık yapıyor.Genel olarak baktığımda, çok memnun kaldığım bir ürün oldu. Fakat internette satışının olmaması, sadece belli güzellik merkezlerinde satılması, hiç kampanyaya girmemesi, tester ürününün olmaması, üzerine bence pahalı fiyatları da eklenince bu seriden aldığım diğer öneri ürünleri denememi zorlaştırıyor. Belki, bundan memnun kaldığım için güvenip nemlendirici kremini, göz çevresi kremini de alırım ama bilemiyorum.

Seri hakkında ayrıntılı bilgi burada mevcut.

Sevgiler
Bloglovin Google + Facebook Twitter Instagram

2 yorum:

  1. Güzellik merkezlerinde satılan ürünler genelde "kabin ürünü" oluyor; yani aslında profesyonel amaçlarla ve bu eller tarafından kullanılması gerekiyor. Dolayısıyla da, normal satış zincirinin bir halkası olmuyorlar ve haklarında bilgi de bulunmuyor. Bu yüzden de, aslında güzellik merkezlerinin bu "ürün satma" çabasını doğru bulmuyorum. Senin temizleyiciyi sevmiş olmana sevindim; ama nemlendiricisi fazla gelebilir mi ben de emin olamadım. Sevgiler Burcu :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hiç o şekilde düşünmemiştim ama evet şimdi düşününce ben de doğru bulmadım. Teşekkür ederim ♡

      Sil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)