7 Eylül 2016 Çarşamba

Defter / Nicholas Sparks

Defter / Nicholas Sparks
Tür: Dünya Roman
Sayfa Sayısı: 197
Remzi Kitabevi



Hayat, tercihlerimize göre şekillenen bir labirent gibi... Yol ayrımına gelindiğinde duraksayıp, seçenekleri değerlendirmek; kendimize en uygun olduğunu düşündüğümüz yolu seçip ilerlemek her zaman ifade edildiği kadar kolay olmuyor. Bu, Allie için de böyleydi. Bir yaz tatilinde tanıştığı Noah, adeta ayaklarını yerden kesmişti. Ama kalbi Noah'ı istese de, ailesi ve sosyal statü bakımından bir başkası daha doğru bir seçenek gibi görünüyordu. Peki Allie kalbini mi yoksa mantığını mı dinleyecekti?



Yıllar önce izleyip çok dokunaklı bulduğum bir film olan The Notebook'un bir de kitabının olması beni çok heyecanlandırmıştı. Şimdilerde Artemis Yayınları'ndan çıkan kitabın kapağını hiç beğenmediğim için, eski bir baskı olan Remzi Kitabevi versiyonunu bulup edinmeyi uygun gördüm. 


Kısa sayılabilecek, içi ısıtan, romantik bir kitap olsa da ben filmini daha yoğun ve etkileyici buldum. Bu, filmi ile daha önce tanışmamdan kaynaklı da olabilir. Kitap, sanki biraz yüzeysel kaldı. Bana o derin hisleri yaşatamadı. Bu sebeple ille de bulun alın okuyun diyemiyorum. Filmi izlemişseniz, bir de okumaya gerek olmayanlardan ne yazık ki. En azından benim için. Ama elinizde halihazırda varsa ya da bir şekilde yolunuz kesişmişse, şans verin derim. 

Sevgiler

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)