16 Ağustos 2016 Salı

Phyto Phytokeratine Onarıcı Şampuan ve Saç Maskesi

Merhabalar. Yine bir başka siparişimde hediye gelen Phytokeratine mini setinden bahsedeceğim bugün sizlere.Phytokeratine Repairing Shampoo 
 Yıpranmış ve Zayıf Saçlar İçin Saçı Onarmaya Yardımcı Şampuan

Phyto diyor ki;

Phytokeratine şampuan sülfat içermeyen içeriği sayesinde saçınızı temizlerken hassasiyetini korur. Saç telini yeniden yapılandırır. Saç daha dayanıklı, esnek ve ipeksi bir hale gelir.Saç telini yeniden yapılandırır. Aktif İçerikler: Bitkisel amino asitler, bitkisel keratin ve hyaluronik asit saç telinin derinlerine işler ve saçın iç yapısının yeniden yapılandırarak saça gücünü ve parlaklığını kazandırır. Hyaluronik asit, optimum nem seviyesinde saçlara kavuşmayı sağlar. Pirinç kepeği seramidleri hücreler arası bağlar gibi davranarak saç gövdesinin yüzeyindeki mikro lezyonların içini doldurur ve kütikülü yatıştırıp düzeltir. Nar ekstresi serbest radikal karşıtı özelliğiyle saçı dış etkenlerden korur.


Elbette elimdeki mini ürün olduğu için (50ml) bu vaatlerini gerçekleştiriyor mu kesin bir şey söylemem güç. Ama ilk izlenim ve biraz ötesinden bahsedersem, bu şampuanda kokusu hariç sevmediğim bir şey olmadı. Temizlemesi güzeldi. Saçlarımda herhangi bir ağırlık ve sönüklük de yapmadı. Organix markasına ait şampuanları çok sevdiğim için, değiştirip bu ürünü alır mıyım? Anca bir yerlerde çok uyguna denk gelirsem düşünürüm.

Ürün Miktarı: 200 ml
Piyasa Fiyatı: 40-50 TLPhyto Phytokeratine Ultra-Repairing Mask

Yıpranmış ve Zayıf Saçlar için Onarıcı Maske

Phyto diyor ki;

Phytokeratine maske hasar görmüş ve yıpranmış saçlara bakım yaparak gücünü ve parlaklığını geri kazandırmaya yardımcı olur. Saçların daha dayanıklı, yumuşak ve ipeksi bir görünüme kavuşmasına destek olur. 
İçerik: İçeriğindeki bitkisel keratin, saça derinlemesine nüfuz ederek, saçı yeniden yapılanmasına yardımcı olur. İçerdiği serbest ve bağlı hyaluronik asitlerin birleşimi, saç tellerini besleyip dolgunlaştırırken saçın maksimum nem seviyesinin korunmasına destek olur. Seramidler, saçın dış tabakasını onararak pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaya yardımcı olur.

Aynı şekilde bu maske de mini boy (50 ml) olduğu için tam verim alabildiğimi düşünmüyorum ama haftada 1 kullandığımdan daha uzun süre gitti ve  şampuana kıyasla daha doğru anlayabildiğim bir ürün oldu. Kokusu ve yoğunluğu çok güzel olan bu maskeyi, şampuan sonrası saçlarım nemliyken sürdüm ve yaklaşık 5-10 dakika bekledim. Verdiği nemliliği ve yumuşaklığı çok sevdim. Bitmesine üzüldüğümü söyleyebilirim. Tam boyunu almayı düşünürüm ama ne yazık ki o da indirimi beklemeli.

Ürün Miktarı: 200 ml
Piyasa Fiyatı: 80-120 TL


Her iki üründe de en hoşuma giden şey içlerinde hyaluronik asit barındırmaları oldu. O nedir derseniz buradaki yazımı okuyabilirsiniz.

Sevgiler

2 yorum:

  1. ben şampuanının kokusunu çok sevmiştim, acaba bozuk muydu sendeki? çünkü maske ile aynıydı kokusu

    YanıtlaSil
  2. hyaluronik asit cildin en alt tabakalarına dahi girebiliyor , güzel yazı için teşekkürler.

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)