8 Ağustos 2016 Pazartesi

Bilinçaltının Gücü / Joseph Murphy

Bilinçaltının Gücü / Joseph Murphy
Tür: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 288
Koridor YayıncılıkZaman zaman hepimizin olumsuz düşüncelere boğulduğu, kendini mutsuz ve sonu olmayan bir çıkmaz içinde hissettiği olmuştur. İşte Bilinçaltının Gücü beni o anlarımdan çıkaran çok önemli bir kitap.Son yıllarda oldukça gündemde olan bir konu var: Çekim Yasası. Ne düşünürseniz onun gerçekleşmesi... 'Bu elbiseye param yetmez.' deyip durduğunuzda gerçekten ona sahip olamamanız ya da diyetteyken sürekli yemek düşününce gerçekten acıkmanız gibi...


Kitap sizin bilinçaltınızın aslında nasıl da güçlü olduğunu ve düşüncelerinizi gerçekleştirmek için emrinize hazır vaziyette beklediğini anlatıyor. İçinde, bilinçaltınızı nasıl kullanacağınız, bu şekilde olumlu düşüncelerle nasıl dolup taşacağınız açıklayıcı ve uzun uzun yazılmış. Bunun belli teknikleri de mevcut. Diyet konusundan gidersem, örneğin, 'Acıkmadım.' şeklindeki olumsuzluk içeren bir cümle yerine 'Tokum.' şeklindeki bir cümleyle daha doğru sonuçlar elde edeceğimizi söylüyor kitap.


Bu konular çoğu insana saçma geliyor farkındayım ama ben her türlü nedenden kaynaklı tüm moral bozukluklarımı bu kitapta yazanları uygulayarak, biraz da çikolata yardımıyla çözüme kavuşturuyorum. O yüzden kendisi, benim kitaplığımın en önemlilerinden :)

 Daha önce yine bu tarzda olan The Secret'ı okumuştum. Aradaki farkı kelimelere tam dökemem ama Bilinçaltının Gücü bana daha profesyonel geliyor. The Secret sanki daha yüzeysel ve biraz reklama dönüktü. Başlangıçta ağır ve sıkıcı gelmemesi için The Secret tercih edilebilir ama ben asıl verimi bu kitaptan aldım.

Sevgiler

1 yorum:

  1. bu tarz kitaplar çok ilgimi çekmeye başladı, güzel tavsiye için teşekkür ederim.

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)