3 Temmuz 2016 Pazar

Beden Bende Bir Bavul / Ferhat Kazancı

Beden Bende Bir Bavul / Ferhat Kazancı
Tür: Deneme / Yazın
Sayfa Sayısı: 176
Foo ProdüksiyonBeden Bende Bir Bavul, bana hediye gelen bir kitap. Yazarı, Özgür Masur'un marka yöneticisiymiş. Bilmiyordum. Kitabı okurken, yazar hakkında da bilgi edinmek istediğim vakit öğrendim.


Kitap, deneme türünde, en az 1 cümle en fazla 1 paragraf şeklindeki kısa yazılardan oluşuyor. İçerik olarak ise Kazancı'nın muhtemelen hayat deneyiminin bir bileşkesi olarak ortaya çıkan duygularını sade bir dil ile barındırmakta.


Peki sevdim mi?
Aslında duygusuz bir insan değilimdir ama bu tarz kitapları ben lise dönemimde Cezmi Ersöz'de bıraktım. O yıllarda, Ersöz'ü çok okumuş, hatta etkilenip bir şeyler karalamış, yaşım ilerledikçe ise bu tarz yazıları bir miktar arabesk bulup tercih etmemeye başlamıştım. Bu tavrım hala sürüyor ve bu tarz kitaplar tarafımdan pek sevilmiyor.
Aynı tür olduğunu düşündüğüm Ahmet Batman, Kahraman Tazeoğlu vb de bana çok uzaktır örneğin :/


Ama, elbette bu durum benim kişisel zevkimden kaynaklı. Bunun dışında, bir insanın yaşadıkları ışığında, hislerini ve düşüncelerini bu denli sunabilmesi başlı başına takdire şayan bir şey... Bu türde kitapları okumayı sevenlere önerebilirim.


Sevgiler

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)