24 Haziran 2016 Cuma

John Frieda Sheer Blonde Go Blonder Şampuan & Saç Kremi

Merhabalar


Saç rengini açmak sanırım hemen hemen hepimizin mutlaka bir kez de olsa denediği bir şey. Ben de ilkokul dönemine kadar sarı olup sonra da kumrala dönen biri olarak bu uğurda bazı adımlar attım. Her yaz saçlarımın birkaç ton açılmasını fırsat bilip kendimce bu durumu destekleyerek oksijenli su ile resmen yıkadığım saçlarımla güneşin altında gezinip durdum senelerce :) Yaş ilerleyip boya izni çıktığında da oryal girdi devreye... Fakat verdiği zarar malum. Sıkılınca kapatamamak, her boyanın altından fırlayan o çiğ renk artık sinirlerimi bozar olmuştu ki kestire kestire kurtulduğum o pis sarıya bir daha dönüş yapmayacaktım. İnternet araştırmalarım sonucu bulduğum John Frieda Go Blonder serisi ise tam aradığım şeydi.

Bu amaçla bu serinin şampuanını ve saç kremini edindim.

Şampuan

John Frieda Sheer Blonde Go Blonder Sarı Saçlara Güneş Işıltısı İçin Şampuan sarı saçları hafifçe aydınlatır ve güneşte açılmış gibi bir görünüm sağlar. Doğal bir Aydınlatma Kompleksi içeren formül, saçtaki renk pigmentlerini hafifçe azaltır. Günlük kullanım için uygundur. Amonyak ve peroksit içermez. Doğal, boyalı veya gölgeli sarı saçların tüm tonları için uygundur.

Saç Kremi

John Frieda Sheer Blonde Go Blonder Sarı Saçlara Güneş Işıltısı İçin Bakım Kremi sarı saçları hafifçe aydınlatıp güneşte açılmış gibi bir görünüm sağlarken nemi ve sağlıklı yumuşaklığı geri kazandırır. Günlük kullanım için uygundur. Amonyak ve peroksit içermez. Doğal, boyalı veya gölgeli sarı saçların tüm tonları için uygundur.Bu iki ürünü de aynı dönemde kullandım.


Şampuandan harika bir papatya kokusu alıyorum ki pek sevdim bu kokuyu. Temizlemesi de başarılı. Ağırlık, çabuk yağlanma, sertlik vb hiç bir olumsuz durum yaşamadım.

Şampuandan sonra ise durulayıp suyunu sıktığım saçlarıma saç kremini sürdüm. Tüm saç kremlerinde olduğu gibi bunda da diplere sürmemeye özen gösterdim. Ortalama 5 dakika beklettikten sonra duruladım.

Asıl iddiası olan saç rengini açma, saça güneşte açılmış gibi parlaklık kazandırma kısmını %100 yaşadığım söylenemez. Sonrasında kullanmaya başladığım John Frieda Sheer Blonde Go Blonder Saç Spreyi bu konuda kesinlikle çok çok daha başarılı. Asıl iş onda yani :) Şampuan ve saç kremi ise bence daha çok spreyin verebileceği kuruluk zararına karşı bir önlem, bir çeşit destekleyici ürün.

Şampuan: 250ml/ 30 TL
Saç Kremi: 250ml/ 30 TL

Sevgiler

2 yorum:

  1. Bir zamanlar deli gibi kullandığım ikili :) Yanlışlıkla platin olan saçlarıma artık tuzsuz sülfatsız ürünler kullanmaya çalışıyorum zira yeterince yıprandılar..

    YanıtlaSil
  2. Şu Go Blonder saç spreyini çok merak ediyorum; sanırım bu yaz deneyeceğim :) Sevgiler!

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)