30 Mayıs 2016 Pazartesi

Simpsonistan / Matt Groening

Simpsonistan / Matt Groening
Tür: Çizgi Roman
Sayfa Sayısı: 128
Aylak KitapGözüme uzunca bir süre takılan, sonunda da denemelik aldığım 2 Simpson çizgi romanından biri : Simpsonistan. Bir çizgi romana ek olarak sanki aylık dergiymişçesine esprili bölümler de barındıran kitap, 4 bölüm ve 9 hikayeden oluşuyor.


Fuardaki satış görevlisi, hikayelerin birbirlerinden bağımsız olduğunu söylediği için seçimlerimi kafama göre yapmıştım ama durum pek de öyle değilmiş. Hikayeler kısmen bağımsız olsalar da, mini göndermeler mevcut. Ama ben, elimde o nolu hikaye olmadığı için bu göndermeleri anlayamadım. Alımkar olanların bu ayrıntıya dikkat etmelerini öneririm.Çizgi romanın çizimleri başarılı. Çeviri de sorunsuz. Dizi ya da filmlerini az da olsa izlemişseniz, karakterlerin cümlelerini hangi edayla söyledikleri gözünüzde birebir canlanıyor.


Ve yine karşımda Rip Van Winkle :) Bir kitabı okurken, başka bir kitapta tanıştığım karakterlere, yerlere rastlamak beni çok mutlu ediyor. Başsız Süvari'yi okuduğumdan beri çeşitli kitaplarda karşıma çıkan bu gönderme de sanki kitapla aramızda bir sır gibi.


Sevgiler

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)