25 Mayıs 2016 Çarşamba

La Roche Posay Rosaliac UV LegereGirdiğim her eczanede ve düzenli gittiğim güzellik merkezinde bu sizin cildinize uyar, bu uyar, bu süper uyar laflarını duyup her bir ürünün fiyatının +150 TL olduğunu öğrenince sinir basmış; internette kapsamlı bir araştırmaya girişmiştim. Söylenenlere göre, kızarık ve yer yer rosacea görülen bir cildim vardı. Yağlı, akneye meyilli ve kuru olduğunu zaten biliyordum ve bu yeni özellikler de eklenince (!) öyle bir ürün bulmalıydım ki şikayetlerimin hepsine olmasa da çoğuna çare olmalıydı.


La Roche Posay markasına ait Effaclar Duo (Yazısı burada ama sistem fotoğrafları silmiş. Bulabilirsem yeniden ekleyeceğim.) ürünü daha önce denemiş, bırakın akneden kurtulmayı, yara ve irin içinde olan bir yüz ile karşı karşıya kalmıştım. Bu kötü deneyim sonrası bir süre markaya karşı ön yargılı olsam da eczanede satılması güven veriyordu ve her ürünü ile anlaşamamam söz konusu olamazdı. Bu yüzden risk aldım ve şikayetlerimi gidereceğini düşündüğüm iki ürün aldım. Bunlardan biri Rosaliac UV Legere.Rosaliac, kızarık ciltler için özel olan bir seri. Ben nemlendirici kremini, sadece gündüzleri, yüzümü temizledikten sonra kullanıyorum. Hafif yeşil renkte, kızarıklıkları bir miktar nötrlüyor ama asıl etkiyi kullandıkça, uzun vadede gözlemliyorsunuz. Kıvamını sevdim. Yağlı, ağır ya da yapış yapış bir his vermiyor. Paraben içermiyor. SPF 15 olması da bir diğer artısı.Cildimde herhangi bir yanma, gerilme, sivilcelenme yapmadı. Nemlendirmesi orta derece, bana tam anlamıyla yettiğini söyleyemeyeceğim ama akşamları kullandığım diğer La Roche Posay ürünü o kadar iyi nemlendiriyor ki günlük ihtiyacım dengeleniyor.


Sonuç olarak bu üründen memnun kaldım. Ve hazır faydasını gördüğüm bir şey bulmuşken, bir süre değiştirmemeyi, en az 3 tüp kullanmayı düşünüyorum.

Ürün Miktarı: 40 ml
Piyasa Fiyatı: 55-80 TL

2 yorum:


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)