23 Mayıs 2016 Pazartesi

Alterra Nagelharter Kur / Tırnak Sertleştirici Bakım

Herkese merhaba.
Son zamanlarda tırnaklarım aşırı derecede kötüleşince, bir sürü bakım ürünü aldım ve sırasıyla dener oldum. Bunlardan bir tanesi Alterra markasına ait. Alterra, Rossmann mağazalarında satılan vegan bir marka. Ürünlerinin hepsi doğal ki markanın ilgimi çekme sebebi de bu. 


Kırılma ve soyulma şikayetiyle gittiğim bir Rossmann mağazasında, markanın işime yarayacak olan ürünü olarak bu gösterildi. Gösterildi diyorum çünkü üzerinde tek bir kelime Türkçe olmadığı için kendim okuyup da ne işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olamadım.

Başta, oje altına sürülen sertleştirici cila olduğunu düşünmüştüm fakat bu ürün daha farklı bir şey çıktı. Instagram'daki Almanca bilen bir takipçim sayesinde bilgi sahibi oldum (yeniden çok çok teşekkürler) ve aslında bu ürünün bir çeşit bakım yağı olduğunu öğrendim.
Kırılgan ve yenilenmeye ihtiyacı olan tırnaklara sabah akşam sürülmesi önerilen bu ürün, içerisinde bio kafein ve bio mango esansı içeriyor.

Ojesiz ve temiz tırnaklarıma sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa, bazı günlerde de müsait olduğum anlar da dahil 5-6 kere bol bol sürdüm. Oje fırçası formu, kullanım açısından inanılmaz derecede kolaylık sağlıyor. Uygulama şekli: ojeyi taşıra taşıra sürüyormuşçasına... :)
Rahatsız etmeyen, bana biraz alkolü anımsatan bir kokusu var.

Peki işe yarıyor mu? 

Açıkcası sertleşme konusunda bir verim alabildiğimi düşünmüyorum çünkü kullandığım süre içerisinde, kesilemeyecek kadar derinden olmasa da, uçtan minik 3 kırılmam oldu.

Soyulma konusunda ise kesinlikle bir faydasını görmedim. 

Buna karşın tırnak etlerime sürekli bakım yağı sürmüş olduğum için manikür yapmama gerek kalmıyor ve kuruma yaşamıyorum.


Gelelim yukarıdaki fotoda baya dikkat çeken son kullanma tarihine. Ben ürünü alırken buna dikkat etmemiştim, görseydim kesinlikle almazdım çünkü aldığımda nisanın son haftasıydı :) Değiştirme fırsatı bulamadım, Rossmann'a bu durumu yazsam da herhangi bir dönüş alamadım bu yüzden çareyi günde 5-6 defa bol kepçeden sürmekte buldum. 

Şuan yarısını tükettim ve neredeyse 1 aydır kullanıyorum. Ne yazık ki artık umudu kesmiş vaziyetteyim. Belki son kullanma tarihi geçmek üzere olduğundan pek fayda etmedi bilemiyorum ama bir daha almayı düşünmüyorum.

Ürün Miktarı: 10 ml
Piyasa Fiyatı: 10 TL

2 yorum:

  1. Aaa, çok yazık olmuş... ben de yararı olur diye düşünmüştüm :(

    YanıtlaSil
  2. Ben de çok umutluydum :( Üzüldüm.

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)