5 Nisan 2016 Salı

Organix E Vitaminli Şampuan

Merhabalar :)
Organix markasına ait denediğim ikinci şampuan E vitaminli çeşidi oldu.E vitaminli seri dökülmeye karşı olduğundan kullanmayı hiç düşünmüyordum çünkü zaten dökülme karşıtı favori bir şampuanım vardı. Ama elimde hiç şampuan olmadığı bir dönemde 8 Mart indirimine denk gelince, rafta da şampuan namına sadece bu kalınca, mecbur aldım denedim. Tanışmamız bu şekilde oldu.


Baskın özelliği dökülme karşıtlığı olsa da E vitamini ile saçı beslediğini, saç kırılmasını engellediğini de söylüyor Organix bu ürünü için. Sülfat ve paraben içermemesi de diğer bir artısı.

Peki 1 aydır kullandığım bu şampuan hakkına ben ne düşünüyorum?Bir kere, gerçekten dökülmeyi durduruyor. Benim saçlarımı kestirmemdeki en büyük etkenlerden biri inanılmaz derecede çok dökülmeye başlamalarıydı. Kısa kestirince bu dökülme bir miktar azalsa da hiç bu denli azaldığı olmamıştı.

Bundan önce kullandığım mor seriyle elde ettiğim, dolgun ve sağlıklı uzama deneyimi bu seride de devam etti.

Saçlarımda herhangi bir sertleşme, erken yağlanma, sönükleşme vb yaşamadım.


Bunlar olumlu yanlarıydı. Şimdi gelelim tek olumsuz yanına. Bu şampuan benim saçlarımı çok gıcır gıcır yaptı. Hani çok temiz saç gıcırdar ya? Aynen öyle oldu saçlarım. Bunun önüne bir nebze de olsa geçebilmek için 2. yıkamamı başka bir şampuan ile (Yves Rocher dökülme karşıtı şampuan) yapıyorum ama buna rağmen gıcırlık oluyor. Bu durum saçlarımı taramamı çok zorlaştırıyor ve zorlayıp koparmaktan korkuyorum. Kuruduktan sonra ise bu durum ortadan kalkıyor, saçlarım hacimli ve yumuşacık oluyor.

Çaresi saç kremiyle birlikte kullanmak mıdır bilmiyorum. Belki mavi su vb ürünlerin de faydası olabilir. Elimde kalmadığı için o şekilde denemedim.

Bir daha alır mıyım? 
Organix şampuanların mümkün olduğunca çok çeşidini deneyip, memnun kaldıklarımı belli bir sirkülasyon şeklinde kullanmayı düşünüyorum. Bu bitince B vitaminlisini deneyeceğim örneğin. Bu şekilde kullanmakla saçımın her ihtiyacını karşılayacağıma dair bir hissiyatım var :)  E vitaminli seri de bu sirkülasyonda yer alacak fakat bir dahakine saç kremiyle kombinleyeceğim.

Sabah paylaştığım bir saç durum fotosuyla yazımı sonlandırıyorum ^_^

Ağustos ayında omuz hizamda olan saçlarımı o zamandan beri 1 kere 5-6cm kadar kestirdim. Herhangi bir yağlı bakım, kür kullanmıyorum. Sadece Organix şampuan ve uçlar için de TBS serum... Son halleri böyle;


Sevgiler

10 yorum:

 1. Hmmm, farklı çeşitleri dönüşümlü kullanarak saçın her ihtiyacına yanıt verme işi hiç aklıma gelmemişti, e süper fikirmiş! Ben de yapayım :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 2. Organix'in şampuanlarını tabi ki pek çok blogda görüyordum ama çok abartıldığını düşünüyordum. Saç bakımı ve şampuan önerilerini sevdiğim için Biotin Collagen serisi yazından sonra koşa koşa aldım. O günden beri bayılarak kullanıyorum. Sanırım ilk indirimde bu E Vitaminli olanı da sepete eklenecek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Memnun kalmana çok sevindim ♡ Bloglarda çok dolanan ürünler beni de itiyor maalesef, haklısın :/ Ama bana güvenebilirsin ^_^

   Sil
  2. Memnun kalmana çok sevindim ♡ Bloglarda çok dolanan ürünler beni de itiyor maalesef, haklısın :/ Ama bana güvenebilirsin ^_^

   Sil
 3. Gicir gicir oluyor derken sert mi oluyor yani yoksa cansiz mi oluyor tam anlayamadim 😅

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkisi de değil. Saçı yıkama sonrası, hala ıslakken parmaklarınızı üzerinde kaydırmaya çalıştırırsanız kaymaz. Gıcırtı çıkarır. Daha açık nasıl açıklayabilirim bilemedim. Üzgünüm :/

   Sil
 4. Merhaba bundan önceki dökülme için favori şampuanım vardı zaten demişsin, hangi şampuandı o :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yves Rocher Dökülme Karşıtı Şampuan :)

   Sil
  2. Yves Rocher Dökülme Karşıtı Şampuan :)

   Sil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)