17 Şubat 2016 Çarşamba

Batiste Original Kuru Şampuan

Herkese merhaba.
Kış benim için yıka, kurut ve çık mevsimi olmadığından, eğer bir yere gideceksem saçlarımı mutlaka akşamdan yıkamam gerekiyor. O yüzden bir şişe kuru şampuan acil durumlar için bulunmalı demiş ve Batiste markasının Original olan çeşidini almıştım.Vaatleri:

Batiste İngiltere'nin 1 numaralı kuru şampuanıdır. Yağlanmış ve sönmüş saçlarınızdaki fazla yağı anında gidermeye, saçlarınızı sadece 1 dakikada canlandırmaya ve hacim katmaya yardımcı olur. Kullanmadan önce çok iyi çalkalayın. 30 cm uzaklıktan saç diplerinize sıkın. Oluşabilecek beyaz pudra görünümünü parmak uçlarınızla dağıtabilirsiniz.


Saçlarımın yapısı yağlı olsa da öyle sabah yıkanıp akşama yağ içinde olan bir yapıda değiller. Örneğin bu akşam yıkadığımda,  yarını temiz geçirir ve sonraki gün orta karar bir yağlanma görülür kendilerinde. Yine de önceden planlanmamış buluşmalara, acil durumlara saçlarım yağlıyken yakalanabiliyor ve sorunu Batiste ile çözüyorum.

Kullanım şeklim aynen yazdığı şekilde. Yağlılık gördüğüm yerlere saç spreyi kullanır gibi sıkıyorum ve beyaz görüntüyü saçımı şampuanlarmış gibi ovarak yok ediyorum. Yağlılık da o ovma ile yok oluyor.


Peki sağlıklı mı? Bu konuda bir bilgim olmamakla birlikte, saç diplerini tıkayacakmış gibi geldiğinden, kullandığım günün akşamında mutlaka saçlarımı yıkıyorum. Zaten artık şampuan&su ile buluşma günü de gelmiş oluyor.

Original çeşidinde çok hafif, temiz bir koku var. Biraz limona da benzetiyorum. Rahatsız etmiyor, pek hoş. Bundan başka 4 çeşidi daha var.

Ürün Miktarı: 200 ml (Seyahat boyları da mevcut.)
Piyasa Fiyatı: 24-26 TL ( Kampanya dönemlerinde %40 indirimle almak mümkün.)


4 yorum:

 1. hep aklımda bu ürün ama bir türlü alamadım en yakın zamanda alacağım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım siz de memnun kalırsınız :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Online siteler.
   Rossmann.
   Watsons.

   Sil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)