12 Ocak 2016 Salı

Physicians Formula Brow Definer Kaş Kalemi

Kaş doldurmak bunca senedir hiç ihtiyaç duymadığım, hatta 'Her şey tamam da bir de kaşımı mı boyayacağım!' dediğim bir makyaj adımıydı. Ta ki bir gün eczanemde Physicians Formula makyaj uygulaması yaptırana kadar.

NOT:Ürünü anca bu kadar temizleyebildim, üzgünüm. Birkaç aydır çantamdan ayırmadığım için baya yıpranmış, yazıları bile silinmiş.


Brow Definer Kaş Kalemi, asansör denilen mekanizmaya sahip. Yani bittikçe dip kısmından çeviriyorsunuz ve içinden devamı geliyor. Uygulama sonrasında ise kapaktaki fırçası ile kaşlarınızı tarayarak hem kalemin görünümünü yumuşatıyor hem de kaşlarınızı bir hizaya sokmuş oluyorsunuz. Pek pratik.

Diğer Physicians Formula ürünleri gibi temiz içerikli ve parfüm içermiyor.


Bendeki  brown beige rengi. Tenime de saç rengime de uyuyor. Kaşlarımın doldurma gerektirecek kadar seyrek olduğunu düşünmesem de doldurulmuş hali kesinlikle ifademi güzelleştiriyor. Fazla sürdüğümde rastık çekmiş gibi olduğumdan az kullanıp doğal bir görüntü elde etmeye çalışıyorum.


Üstteki normal kaşım, alttaki Physicians Formula Brow Definer ile doldurulmuş hali. Dediğim gibi elimden geldiğince doğal bir görünümün peşindeyim ve sonucu seviyorum :)

Yalnız 2 seferdir deneyimlediğim bir şey var. Bu kalemi bir süre kullandıktan sonra, kaşlarımda azalma gözlemliyorum. Bunu ilk fark ettiğimde, kalemi bir süre kullanmadım ve kaşlarıma 2-3 kere sarımsak sürdüm. Sarımsak, eski görüntüme kavuşmamı sağladı. Sonra yeniden kalemi kullanmaya başladım ve sonuç;


Özellikle başlangıç yerinde ve uca doğru giden kısımda ciddi açılmalar olduğunu düşünüyorum. Düzgün temizleyemiyor muyum yoksa üründe bir anormallik mi var bilmiyorum ama kaşlarımın azaldığı bir gerçek. Bu sebeple yeniden almayacağım bir ürün kendisi.

Kaş kalemleriyle bu gibi bir sorun yaşadınız mı? Ve yeni bir kaş kalemi öneriniz var mı? Lütfen yazın. Lakin doldurulmuş kaş görünümünü artık pek seviyorum ^_^

Piyasa Fiyatı: 29-49TL arasında değişiyor.

2 yorum:

  1. kontesciğim kalemler maalesef kaşı döküyor. ne kadar iyi olursa olsun. fırçasına kalemi sürerek uygulayanları duymuştum. en iyisi kaş farı bence.

    YanıtlaSil
  2. Flormarin kas farini kullaniyorum. Benim de kaslarim acayip seyreldi. Bu sebepten kullanmayi da birakamiyorum. Ama arada 5b resim kalemiyle dolduruyorum. :(

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)