23 Ocak 2016 Cumartesi

Kontes ile kısa kısa #7Kiehl's Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Bu temizleyici; yağlı, kuru ve hassas cildim için önerilmişti. Köpüren jel formunda. Temizlemesi ve kokusu güzel ama bana çoğu kişi köpüren jel temizleyicileri önermediğinden biraz kafa karıştırıcı. Bir de sivilce yaptı. Tam boyunu almayacağım.

Ürün Miktarı: 230 ml
Piyasa Fiyatı: 85 TL


Kiehl's Skin Rescuer Stresli Ciltler İçin Nemlendirici

Bu krem; nemsiz, yağlı ve kızarık cildime önerilmişti. Özellikle nem sorununu çözer, lakin yağ bazlıdır, sadece kuru yerlere sürün, elinizde kalanları da T bölgenizde gezdirin, yoksa sivilce yapar denmişti. 
1- Krem inanılmaz derecede yapış yapış (şuradaki videoda gösterdim.) ve saatlerce gitmiyor bu yapışkanlık. Rahatsız edici.
2- Nemlendiriyor ama su bazlı/sebium dengeleyici  temizleyiciler kullanıp üzerine yağ bazlı bir krem sürmek benim mantığıma uymadı.
Sonuç: sevmedim. Nemlendirirken başka şeyleri tetikleme ihtimali hoş değil.

Ürün Miktarı: 75 ml
Piyasa Fiyatı: 115 TL


Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado

Avokado yağlı göz çevresi kremi; sürüldüğünde kıvamı ortadan sıvıya geçen harika bir nemlendirici. Hal böyle olunca şuncacık tester bile 1hafta idare etti beni. Nemlilik dışında bir iddiası yok. Yalnız, göz çevresinin dış kısmına sürün, asla iç tarafa değdirmeyin yoksa yağ bezesi yapar* dedi bana görevli. Bu durum içime sinmedi. 2 kere sivilce teşebbüsü yakaladım ki bu da hoş değil. Halbuki süper nem veriyordu. Üzüldüm :/

Ürün Miktarı: 15 ml
Piyasa Fiyatı: 82 TL

4 yorum:

 1. Skin Rescuer'den ben de tam performans alamamistim, elimde surune surune bitti sonunda. Goz kremi olarak Kiehl's Midnight Recovery Eye en sevdiklerimden :)

  YanıtlaSil
 2. Creamy Eye Treatment'ı ben çok seviyorum ve 3. kutumu yarıladım şu anda :) Bende hiç sivilce/milia yapmadı ama göz çevrem epey kuru; bence daha çok olgun ve kuru ciltlere yönelik bir krem kendisi. Onur'un dediği gibi, Midnight Recovery Eye süper bir ürün ve bu kutum bitince sanırım ona döneceğim; çünkü kullanması daha pratik :) Öperim!

  YanıtlaSil
 3. Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado yu bende kullandım ve hiç bir sivilce yapmadı bende
  bende blog açtım takibe alırsan çok sevinirim.
  http://sengulasikkutlu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)