19 Ocak 2016 Salı

Kardeşimin Mezarı / Robert Dugoni

Kardeşimin Mezarı / Robert Dugoni
Tür: Polisiye - Gerilim
Sayfa Sayısı: 364
Altın KitaplarKardeşimin Mezarı'nda; eskiden Kimya Öğretmeni olan, kardeşinin ölümü üzerine cinayet masası dedektifliğine geçen acılı bir ablanın, Tracy'nin, penceresinden bakıyoruz olaylara. Tracy, kardeşi Sarah öldükten sonra yaşamına eksik bir şekilde devam etmiştir. Suçlu hapistedir fakat yerine oturmayan bazı parçalar Tracy'nin aklını kurcalamaktadır.


(Alıntıdır.)

Kardeşimin Mezarı, bana, bir King hayranı olduğum için önerilmişti. İyi ki de önerilmiş, çok heyecanlı ve merak uyandırıcı bir polisiye kitabıydı. Elimden bırakamadığım anlar oldu ki bu sürükleyicilik her kitapta çıkmıyor karşımıza. 

Ufak bir araştırma sonucu öğrendim ki yazarın ödülü de varmış. Dugoni, 2015 yılında Uluslararası Gerilim Yazarları Derneği tarafından yılın en iyi gerilim yazarı seçilmiş ve aynı yıl gerilim roman dalında Nancy Pearl Ödülü'ne layık görülmüş.


Polisiye kitapları seviyorsanız, Kardeşimin Mezarı'na bir şans verin derim. Pişman olmayacaksınız ;)

Sevgiler

8 yorum:

 1. Polisiye kitaplarına bayılırım. O yüzden bu kitap benimde ilgili çekti. En kısa sürede okuyabilmek ümidi ile... İyi okumalar...

  YanıtlaSil
 2. Dedektif hikayelerini sverim ama Stephen King okuyamıyorum ben. Gerilimi bana fazla ^^ Agatha Christie tarzında bir hikaye mi yoksa çok gerilimli mi bu kitap? Kafes'i de okuyamayacağım mesela. Konusunu okudum da ben o kitabı okumaya dayanamam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Agatha kitapları daha karmaşık, daha zekice bir bilmece gibi. Bu daha basit bir kurguya sahip. Bence King kadar gerilimli de değil ama ben gerilimi çok sevdiğim için bana öyle gelmiş de olabilir.

   Sil
  2. Agatha kitapları daha karmaşık, daha zekice bir bilmece gibi. Bu daha basit bir kurguya sahip. Bence King kadar gerilimli de değil ama ben gerilimi çok sevdiğim için bana öyle gelmiş de olabilir.

   Sil
 3. Pek tür seçen biri değilim daha çok öneri ve kapak tasarımında etkilenip aldığım kitapları okurum ve bı öneri kitap olarak okunacak listeme aldım. Benim de bir önerim şu olsun (kara para dünün hackerları bugünün manyakları.)

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)