1 Aralık 2015 Salı

Alışveriş Postası: Kozmela.com #2

Merhabalar.
Bugün sizlere Black Friday kapsamında yaptığım bir alışverişten bahsedeceğim. Adresimiz: Kozmela. Önce seçimlerime kısaca bakalım;*Batiste Kuru Şampuan: Kış benim için ne yazık ki yıka,kurut ve çık mevsimi değil. Eğer bir yere gideceksem saçlarımı mutlaka akşamdan yıkamam gerekiyor. O yüzden bir şişe kuru şampuan acil durumlar için bulunmalı dedim ve Original olan çeşidini aldım.

*Organix Şampuanlar: Elimde saç kremi olan çeşitlerin bir de şampuanlarını aldım. Hep şampuan+saç kremi set halinde kullanılması öneriliyor. Bakalım...

*Ecotools Fırça Seti: Göz makyajı fırçalarından oluşan bu mini set uzun süredir alınacaklar listemdeydi. Fakat hep tükenmiş oluyordu. Sonunda yakaladım :)

Gelelim site hakkındaki deneyimime...
Perşembe gecesi oluşturduğum siparişim, pazartesi günü elimdeydi. Şampuanların kapaklarındaki bant güzel bir ayrıntıydı. Ayrıca havalı ambalaja sarılmışlardı ki bu da güzeldi.

Tester yoktu. Onun yerine reklam broşürü koymuşlardı. Sorduğumda indirim dönemi yoğunluktan dolayı tester gönderimi yapmadıklarını söylediler ama alışveriş yapan diğer kişilerin testerlara boğulduğunu gördüm. Günümüzde bu bilgiye ulaşmak pek de güç değil malum... Elbette ki siparişime tester eklemek zorunda değiller, ben de dilenmiyorum ama 'Kimseye göndermiyoruz' şeklindeki yanıt dürüstçe değildi. Bu kısma çok sinirlendim.

Bir diğer nokta; indirim günler öncesinden markalar ve oranları şeklinde duyurulmuştu. Organix markasında da %50 indirim yazıyordu. Fakat duyurulan saat geldiğinde bu yazı %50'ye varan olarak değiştirildi. Bunu sorduğumda ise 'Görsel değişikliği sizleri daha doğru yönlendirebilmek adına' şeklinde politik bir yanıt aldım. Hala anlayabilmiş değilim. Madem doğru yönlendirilmemiz isteniyor, baştan %50'ye varan yazılır, hepimiz doğruca yönleniriz. Yine dürüst olmayan bir davranış.

Bu, Kozmela'dan 2. ve son alışverişimdi. Çok ekstrem bir durum olmadıkça bu siteyi kullanmayacağım. Bana ne yazık ki pek de dürüst ve samimi gelmediler.

Sevgiler1 yorum:

  1. Kozmela'yı bende sadece büyük indirim dönemlerinde kullanıyorum,onun dışında bana da çok etik davranan bir site gibi gelmiyor açıkçası.Aldıklarını da güle güle kullan :)

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)