17 Ekim 2015 Cumartesi

Kız Kardeşim İçin / Jodi Picoult

Kız Kardeşim İçin / Jodi Picoult
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 450
April Yayıncılık
Bu yaz tatilinde, sıcaktan ve plaj ortamından dolayı yanımda götürdüğüm basılmış kitaplarım yıpranmaya başlayınca, bu iş böyle olmayacak deyip e-kitaplara yöneldim. Çok da iyi oldu. Sadece birkaç günlüğüne gidip geldiğim kısa seyahatlerimde, orada burada yıpranma payı olmadan bol bol kitap okudum. Bunlardan biri de Kız Kardeşim İçin'di.


''Sahip olduğun tek şey bir çekiçse, etrafındaki her şey sana çivi gibi görünmeye başlar.''

Anna, dünyaya belli bir amaç için getirilmiş, hasta olmamasına rağmen sürekli hastanelerde olan ve sık sık operasyon geçiren bir kızdır. Bu amaç çok nettir: Ablası Kate'in donörü olmak...


''Bir yangın sonsuza dek yanamaz. En sonunda kendi kendini yakıp tüketir.''

Kitap, bu amaç doğrultusunda doğan Anna'nın kendini ve hayatı sorgulamasını konu alıyor. Ailesi tarafından ayrı bir birey olarak görülmediğini, sevilmediğini düşünen Anna'nın hislerini okuyor, olayları hem onun hem de anne-babasının cephelerinden öğreniyoruz.


Kitabı; misafirlikte, kumsalda her yerde okudum. İnsanı içine alan, heyecanlı bir kitap. Yalnız sonu çok garipti. Sanki kitap yarım kalmış, o derece pat diye bitti. Şaşırdım. E-kitap versiyonunda bir sorun olduğunu düşünmekteyim. Sayfa mı eksik acaba?

Kitabın bir de filmi var. Ben filmini yıllar önce izlemiş ve çok beğenmiştim. Bir karşılaştırma yapacak olursam bu defa film kitabı sollamış, diyebilirim.0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)