22 Mart 2015 Pazar

Yeni Kitaplar

Herkese merhabalar ^_^
Baskısı tükenmiş kitaplar konusundaki avım tam gaz devam ediyor. Bu hafta oldukça şanslıydım ve bir süredir listemde olan kitapları toparlamayı başardım.Alışverişimin ilk kısmı Nadirkitap.com'dandı.

*Empati'nin de gelmesiyle Gizli Dosyalar serim tamamlandı. Aslen 16 kitaplık olan bu serinin bizde sadece 5 kitabı basıldığı için devamını edinemeyeceğim :(

*Defter, meşhur Notebook filminin kitabı. Özellikle bu kapağını istediğim için hala piyasada olan Artemis Yayınları versiyonunu tercih etmedim.

*Doktor March'ın Dört Oğlu aslında hala baskısı olan kitaplardan. Ben hem fiyatı daha uygun diye hem de ödediğim kargoya değsin diye ikinci el aldım.

Fiyatlar 4-7 TL arasında değişiyor.


Alışverişimin ikinci kısmı Gittigidiyor.com üzerindendi. Nadirkitap.com'u kullanmayan sahaflar ya da kişiler buradan satış yapabiliyorlar. Fiyatlar da bazen ciddi farklılık gösteriyor. Aklınızda bulunsun ^_^

*Madde 22, baskısı olmayan ikinci el fiyatları da almış başını gitmiş bir kitaptı. Karşılaştığım en uygun fiyatta (15TL) bulunca, hemen aldım. Yanına da yine baskısı tükenmiş, sahafların elinde 20TL'lere kadar yükselmiş (sıfırı 4TL'ydi vakti zamanında) bir kitabı ekledim: *Halka. Filmi de var, pek severim.


*Middlesex. Yine sene başında 4TL gibi komik bir fiyata satılan bu kitap, baskısının tükenmesiyle 40 TL'ye kadar çıktı. Bense Gittigidiyor'da kitaplarını satmaya karar veren bir arkadaş sayesinde 6TL'ye edindim. Mutlu oldum :)

Son olarak değinmek istediğim birkaç nokta var: 

Öncelikle sahaflar; bir kitabın baskısı tükendi diye 10 katı fiyatlara satmanız biraz fırsatçılık olmuyor mu? 

İkincisi yayınevleri; popüler kitapları basmanızı anlıyorum ama biraz da diğerlerine önem verseniz? Herkes şunun bunun cinsel fantezilerini okumak istemiyordur belki? Örneğin Watership Tepesi, X Kuşağı... Basılsın artık yahu!

Mutlu pazarlar, sevgiler.

3 yorum:

  1. Ne güzel kitaplar almışsınız, güle güle okuyun:)

    YanıtlaSil
  2. merhaba kitap kurduyum bende kitapları çok severim yorumlarını bekliyorum takibe aldı bende beklerim:)

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)