20 Mart 2015 Cuma

The Balm Nude' Tude


The Balm'dan aldığım ilk palet olmasına karşın sırası anca gelen Nude Tude palet bugünkü konuğum.


Nude Tude The Balm'ın diğer paletleri gibi mıknatıslı, karton ve vintage tarzda bir ambalaja sahip. İçinde kocaman bir aynası, çift taraflı bir fırçası ve 12 renk far bulunmakta.


Bu farlardan 8 tanesi ışıltılı ya da simliyken, 4 tanesi tamamen mat. Koyu renkler pigmentasyon bakımından 1 tık daha yoğun olsa da diğer renkler de ufak bir dokunuşla kendilerini belli ediyorlar. Yapı olarak çok yumuşaklar fakat ne yazık ki bir miktar tozutuyorlar. Çift taraflı fırçası tercih etmediğim bir aparat. Kesik uçlu kısmı kirpik diplerini koyultmak için zaman zaman tercih etsem de far tarafını hiç kullanmıyorum.Renklere yakından bakacak olursak;
(Swatchlar bazsızdır.)


Sassy, paletteki en kullanmadığım renk. göz pınarlarında ve kaş altlarında aydınlatıcı olarak tercih edilse de bence fazla sedefli ve paletteki en tozutan far.

Snobby, biraz simli biraz sedefli bir altın rengi. Yine günlükte çok tercih etmesem de uygun kombinlerle harikalar yaratacağına inanıyorum.

Stubborn, şeftali alt tonlu sedefli bir pembe. Paletteki en sevdiklerimden. 

Stand-offish, sedefli bir şampanya. Baharlık makyajlarda elim hep ona gidiyor :) 

Selfish, paletteki en sevdiğim renk. Bu tonlar The Balm'ın çoğu paletinde mutlaka oluyor ve ben hep o renge vuruluyorum. Hawaii palette de bir benzeri olan Lid vardı örneğin.

Sultry, sıcak tonlu mat bir kahverengi. Tek başına kullanımda biraz solgun, lekeli ve kötü duruyor. Daha çok geçişleri yumuşatmada kullanıyorum.
Sophisticated, simli bir soğuk kahve. Bazen tüm göz kapağımda kullansam da gölge amaçlı kullanımı daha çok tercih ediyorum.

Seductive, Simli bir dore kahve. Palette keşfettiğim son renk. Neden daha önce ilgimi çekmemiş bilmiyorum ama son günlerde favorim kendisi.

Sexy, çok koyu, mat bir mürdüm. Gölge amaçlı kullanıyorum.

Silly, içinde sim denebilecek kadar büyük ışıltılar barındıran koyu bir kahve. Tenimde Sophisticated ile aynıymış gibi dursa da alakaları yok. Gölge amaçlı kullanıyorum.

Serious, mat bir siyah. Pek kullanmıyorum ama gölgelendirme ve kirpik diplerine eyeliner amaçlı kullanım için uygun.

Sleek, mat koyu kahverengi. Yine gölgelendirme ve eyeliner amaçlı kullanıma uygun.


Genel olarak baktığımda Nude Tude palette sondaki 4 renk dışındaki renkleri daha çok kullandığımı söyleyebilirim. Koyu renkler elbette ki gölgeli makyajlarda çok tercih ediliyor ve bir paletin olmazsa olmazlarındanlar ama günlükte pek koyu gölgeli makyajlar yapmadığımdan benim için gereksizler. Diğer yandan bana kahveli tonları sevdiren palettir kendisi. Yaklaşık 3 senedir severek kullanıyorum. Çekimdeki paletin tertemiz olması, elimde 2 adet bulunmasından kaynaklı.


Ürün Miktarı: 11,08g
Piyasa Fiyatı: 60 TL
Sık sık %50 indirimle 30 TL'ye iniyor ^_^

Temiz içeriği ile bu fiyata bu kalitede çok iyi ve demirbaş bir palet olduğunu düşünmekteyim.

Sevgiler

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)