9 Mart 2015 Pazartesi

Kıskançlık / Robin Wasserman

Kıskançlık / Robin Wasserman
Tür: Romantik-Çiklit
Sayfa Sayısı: 218
DEX YayınlarıYedi Ölümcül Günah serisinin ikinci kitabı: Kıskançlık. 
(Şehvet, Kıskançlık, Kibir, Öfke, Tembellik, Oburluk, Hırs)

Okulda yeni bir sene... Üstelik bu sene önemli SAT sınavı da var. Beth sınava hazırlanma derdinde, Kane ise Beth'in. Planlar işlerse, Harper, Beth'i Adam'dan ayırıp kendisine aşık edecek! Umutsuz Miranda, Kane için yanıp tutuşmaya devam ediyor, belki yeni bir tarz ihtiyacı olan şeydir, kim bilebilir? Kaia ise her daim hinlik peşinde... Grubumuzda bu defa 'Kıskançlık' rüzgarları esiyor. 

Şehvet'e kıyasla bir kaç tık daha az sevdim 'Kıskançlık'ı. Kitapta garip bir şey vardı. Harper şunu düşünüyordu, Beth bunu düşünüyordu, Kane şunu düşünüyordu* diye çok tek düze ve zorlama bir yapıya sahipti. Zaman zaman aynı şeyler etrafında dönüp dolaştı. Başlarda kafa dağıtmalık hoş bir kitap diye düşünsem de ortalara doğru çok sıkıldım. 

Diğer yandan, Yedi Ölümcül Günah serisi, benim peş peşe okuyup bitirebileceğim bir seri de değil ne yazık ki. Ne kadar heyecanlı ve kolay okunan bir seri olsa da (ilk kitap daha heyecanlıydı) aralara mutlaka ağır bir şeyler sokmak istiyorum. Birbirlerinin kuyusunu kazan, birbirlerini ayartmaya çalışan, bir grup havalı zengin züppesi kıvamındaki insanın hayatını okumak bana biraz boş geliyor açıkcası. Seriyi bu sene bitirmek istiyorum çünkü çok süründü kitaplığımda. Şehvet'i okuyalı 2 sene olmuş örneğin :) Ama emin de değilim, kendimi ciddi anlamda zorlamam gerekecek. Tüm bunlara rağmen serinin Hıristiyanlık'taki Yedi Ölümcül Günah'ı baz alması ilgimi hala çekiyor. 

1 yorum:

  1. Takipteyim tatlım, bana da beklerim
    http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)