14 Mart 2015 Cumartesi

Esrarengiz Bahçe / Johanna Basford

Esrarengiz Bahçe / Johanna Basford
Tür: Her Yaş İçin Bulmaca, Boyama ve Desen Tamamlama
Sayfa Sayısı: 96
Edam Yayınları


Herkese merhaba ^_^


Çocukken kendimi ne zaman sıkılmış hissetsem resim yapardım. Bunlar çok harika manzara resimleri filan olmazdı. Aksine çiçekler ya da çeşitli geometrik şekiller çizmeyi tercih ederdim. Çizim işi bitince en güzel yanı başlardı: boyamak. Keçeli boyalar, kuru boyalar, sulu boyalar... Sonrasında sulu boyadan oje yapmak filan derken sıkıntım uçar giderdi. Seneler geçti, yaş ilerledi, dünyalar küçüldü ve ben boyama işini komple bıraktım ta ki bu sene başında tatlı blog Renkli Kitap'ta Esrarengiz Bahçe'yi görene kadar.

Esrarengiz Bahçe, her yaşa uygun bir bulmaca, boyama ve desen kitabı. Birçok dile çevrilmiş ve dünya çapında oldukça meşhur.

Kitabın 'bulmaca' kısmı desenlerin içine yerleştirilen kedi, arı, kelebek , anahtar vb şeyleri görebilmeniz temalı. Bazıları gerçekten zor seçiliyor :)


'Boyama' kısmı bol ve oldukça ayrıntılı. Genelde çiçek olsa da balık, tavus kuşu, baykuş, korkuluk, genel bahçe görüntüsü gibi farklı desenler de var.'Desen'de ise boş bırakılan yerleri temaya göre doldurabiliyorsunuz.Ben boya olarak keçeli boyaları tercih ediyorum. Daha canlı ve hoş görünüyorlar. Yalnız keçeli boyalarda biraz dikkat etmek gerekiyor biliyorsunuz. Her ne kadar kitabın sayfaları kalın olsa da çok bastırarak boyamak, aynı yerden birkaç defa geçmek arka sayfaya boya bulaşmasına sebep olabiliyor.


Boyamak biraz çocuk işi gibi gelebilir ama psikolojide en etkili tedavi yöntemlerinden biri olduğunu unutmayın. Şahsen ben kendinizi daha sakin ve mutlu hissedeceğinizin garantisini verebilirim :)

Renkli günler! 

4 yorum:

 1. Gercekten oyle. Kafami boyalardan kaldirdigimda tum stresim gitmis oluyor :-)
  Bende de 'büyükler için boyama' kitabı var.
  Çocuk mu kim çocuk a-aa!

  YanıtlaSil
 2. hihi keyifle boyayalım stresten kurtulalım o halde ^_^

  YanıtlaSil
 3. çok eğlenceli görünüyor ki bu yaa 😍😍

  YanıtlaSil
 4. İyi gelecekse neden olmasın :)

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)