9 Şubat 2015 Pazartesi

Çağlar Boyu Quidditch / Kennilworthy Whisp (J. K. Rowling)

Çağlar Boyu Quidditch / Kennilworthy Whisp (J. K. Rowling)
Tür: Fantastik
Sayfa Sayısı: 56
Yapı Kredi YayınlarıÇağlar Boyu Quidditch, Harry Potter serisinde oynanan Quidditch oyunu hakkında ayrıntılı bilgiler içeren bir kütüphane kitabı. Yani okumak için Hogwarts Kütüphanecisi Irma Pince'in kurallarına uyacağınıza söz verip listeye adınızı yazdırmanız gerekiyor.


(Foto sumthinblue.com'dan alıntıdır.)Kitap, Albus Dumboldore'a ait bir önsöz ile başlayıp oyunun ilk olarak nasıl ortaya çıktığı, uçan süpürgenin evrimi, Altın Snitch'in gelişi, Muggle-Kovucu önlemler ve bazı büyüler, sahanın geçirdiği değişimler, her bir topun ne işe yaradığı ve zaman içinde uğradığı değişimler, oyuncuların görevleri, oyunun kuralları, faul şekilleri, dünya üzerindeki Quidditch takımları, diğer ülkeler ve Quidditch, oyunda kullanılan süpürgeler ve gelişim süreçleri, hücum ve savunma taktikleri gibi oldukça ayrıntılı bir içerikle devam ediyor.


(Çizim, kitaptandır ve bir  Quidditch sahasını tasvirlemektedir; harrypotter.wikia.com'dan alıntı)


Her ne kadar çok 'teknik' bir kitapmış gibi görünse de okurken kesinlikle sıkılmadım. Zaten bir Harry Potter hayranıysanız o büyülü dünyayla ilgili ne olursa olsun okumak istiyorsunuz. Sıkılmak aklınıza bile gelmiyor :)


(Altın Snitch ile ilgili sayfalar. Tumblr'dan alıntı.)

Kitap yine bir vakitler 4-5TL'ye satılırken şuan baskısı tükendiği için sahaflarda 120-170 TL arasında fiyatlarla satılmakta.

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)