24 Ocak 2015 Cumartesi

Pauline Extra Blond Saç Açıcı Sprey

Geçtiğimiz yaz mevsiminde saçlarımı oryel ile açtırmak yerine doğal yoldan nasıl açabilirim* in peşine düşmüştüm. Bu amaçla denediğim ilk ve tek ürün Pauline Extra Blond Saç Açıcı Sprey oldu.


Kullanım şeklim birebir etiketinde yazdığı gibi;


Yalnız burada belirtmeliyim ki hiç düzenli kullanmadım. Unuttum gitti. Kullandığım zamanlarda ise güneşe çıkmam belki 2 sefer 15 dakika süreyle oldu. Yani çoğunlukla akşamları duş sonrası kullanıp makine ile kuruttum.


Başlarda kokusundan çok rahatsız oldum. Ağır, ilacımsı, pis bir kokuydu bu. Ama zamanla alıştım.

(Bu fotodaki görünümü taş çatlasa 5 kullanımda elde etmiştim.)

Bu derme çatma kullanımımla bile (sadece uçlara sürmüştüm.) saç rengim oldukça açıldı. Bir oryal ile açılmış sapsarı saç gibi olmadı belki ama çok sevdiğim farklı bir ton elde ettim. Gören birçok kişi de bu rengin ne olduğunu sordu.
(Şurada da ucundan kıyısından bir foto var.)

Bu ürün hakkında çokça aldığım iki soru;

1- Kızıllık yaptı mı? 

Ben bu konularda çok inceleyen bir insan değilim. Kızıllaşmış, yeşillenmiş genelde umrumda olmuyor. O yüzden yanıt fotoğrafta :) Sizin için tahammül edilemez bir kızıllık görünüyorsa, evet kızıllaştırıyor. Görüntüden memnunsanız hayır kızıllaştırmıyor. Ama şunu da ekleyeyim. Bir dönem eczaneden edindiğim oksijenli suları saçıma döküp döküp güneşin alnı kabağında gezdiğimden dolayı bir karşılaştırma yaparak oksijenli sudan elde ettiğim o çirkin turuncumsu kızıl renkten daha doğal bir sonuç elde ettiğimi söyleyebilirim.

2- Saç yıprandı mı?

Her ne kadar oryel etkisinden kaçarak sığındığım bir liman olsa da ürünümüz %100 doğal değil elbet. İçindekiler, eğer dikkat edilmezse, saçları oldukça yıpratacak cinsten. Peki ben bu durumu yaşadım mı? Rahatsızlık duyacak kadar değil. Yazdan beri 2 kere saçlarımı kestirdim. Yani özellikle uçlarda yıpranıklık olmuşsa da gittiler. Kalanları da dönem dönem kullandığım maskeler ile engellediğimi/yumuşattığımı düşünüyorum.

Ürün Miktarı: 150ml
Piyasa Fiyatı: 25-27 TL diye hatırlıyorum.
Ben internetten aldım ama sanırım kozmetik dükkanlarında da satılıyormuş.

Sevgiler

1 yorum:

  1. Ben denemeyi aylardır düşünüyordum ama sanırım bir alıp deneyeceğim.Şu yazıyla baya baya kanıma girdiniz:/

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)