5 Ocak 2015 Pazartesi

Harry Potter ve Melez Prens / J. K. Rowling

Harry Potter ve Melez Prens / J. K. Rowling
Tür: Fantastik 
Sayfa Sayısı: 594 
Yapı Kredi Yayınları
Harry Potter serisinin 6. kitabı Melez Prens, aksiyonlu olaylar yerine birçok durum için açıklayıcı, bilgilendirici nispeten sakin bir kitap. Bir 'fırtına öncesi sessizlik' diyebiliriz. Bu durum kesinlikle 'atraksiyon yok, acaba sıkıcı mı?' sorusunu getirmesin akıllara. Öyle bir şey yok. Aksine 5 kitap boyunca anlatılanlarda kalan ufak tefek boşlukları doldurduğu için oldukça cezbedici.


Harry'nin Dumbuldore ile yakınlaşması, ona birebir sorduğu sorular aldığı yanıtlar kitabın en hoşuma giden kısımlarındandı. Dumbuldore'un bilge, yüce ve sakin karakterini çok seviyorum. Diğer yandan Malfoy'un bir işler peşinde olması, öyle ki Çapulcu Haritası'nda bile görünmemesi kitabın gizemli konularından... Kitapta ayrıca Melez Prens'in kim olduğunu ve Voldemort'un geçmişini (ailesi, çocukluğu, okul yılları vs)  öğrenme fırsatı da buluyoruz.


Bu kitapta ayrıca farklı bir kulvar oluşturulup kahramanların aşk hayatı anlatılıyor. Filmlerde yanlış ve ucundan kıyısından değinilen bu kısımları izlerken bir türlü anlamamıştım. Birileri çıkıyor, ayrılıyor, evleniyor ama ne nedir bilmiyordum. Okuyunca sürekli 'hee ondan mı böyle demiş, ondan mı böyle olmuş.' gibi tepkiler verdim.

Ev cinleriyle ilgili sanki bir miktar daha fazla diyalog vardı. Ev cinlerinin konuşma şeklini çok sevimli buluyorum. Bu sebeple bu kısımları da ayrıca bi sevdim ^.^Orijinal kitabın yetişkin kapağı


0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)