17 Ocak 2015 Cumartesi

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? / Newt Scamander (J. K. Rowling)

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? / Newt Scamander (J. K. Rowling)
Tür: Fantastik-Öykü
Sayfa Sayısı: 98
Yapı Kredi Yayınları


HP serisinin bir diğer ek kitabı: 'Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?;  Hogwarts'da okutulan ders kitaplarından biri. Okuduğumuz ise kapakta da yazdığı gibi Harry Potter'a ait olan versiyonu. Kitap; Canavar nedir? ,  Muggle'lar Fantastik Canavarların Ne Kadar Farkında? , Sihirli Canavarların Saklanması, Büyüzooloji Neden Önemlidir? , Sihir Bakanlığı Sınıflandırılması gibi bölümlerle ilerleyip  A'dan Z'ye Fantastik Canavarlar isimli bir tür sözlük bölümüyle son buluyor. Bu canavarlardan bazısı seride ismi geçen canavarlarken diğerleri ile ilk defa karşılaşıyor; nerede ve nasıl yaşadıklarını, zararlı olup olmadıklarını, SBS'deki önemlerini öğreniyoruz.  

2014 yılında kitabın film olması da gündeme gelmiş ancak henüz tarih bilgisi yok. Filmin Harry Potter'dan ziyade büyücü dünyası ve yazar Newt Scamander ile ilgili olacağı söyleniyor.


Kitabın içinde yer yer Harry, Ron ve Hermione'ye ait el yazması notlar var. Bunlar kitaba çok eğlenceli ve hoş bir hava katıyor.


Zamanında 4 TL gibi komik rakamlara temin edilebilen kitap, baskısının tükenmesi sebebiyle günümüz sahaflarında 130-170 TL şeklinde uçuk fiyatlara satılmaktadır.

Sevgiler

2 yorum:

  1. İyi ki ilk çıktığında hemen almıştım! Arada açıp içindeki notlara bakmak bile beni mutlu ediyor ^^

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)