1 Ocak 2015 Perşembe

Bir Dupe Gördüm Sanki #1

Kontesce'de yeni yazı dizisi 'Bir Dupe Gördüm Sanki' ile herkese merhaba :)

Dupe ne demektir önce biraz buna değineyim. Dupe 'aynı, eş, ikiz' anlamlarında kullanılıyor. Örneğin A marka bir oje ile B marka bir ojeyi ele alalım. Bu A marka çok pahalı, alamıyoruz. Bu durumda devreye B markasının aynı rengi giriyor ve biz daha uygun fiyata istediğimiz rengi edinebiliyoruz. Mutlu oluyoruz.
Ya da bu A markasının ojesi üretimden kalkmış, bulamıyoruz. Halbuki ne çok severdik, tüh :(  Bu durumda da yine B markasının aynı rengine kavuşup mutlu oluyoruz.
Yani sonuç hep mutluluk ^.^

İlk yazıda yeni bir yılın ruhuna uygun olması açsından 'kırmızı' rengini seçtim.Color Club Cadillac Red x China Glaze Poinsettia

İki oje de içinde zararlı madde bulundurmayan temiz markalardan. Color Club sanki 1 tık daha opak gibi, aşağıda ikisini de 2'şer kat uyguladım. Koruucu cila yok, kendi parlaklıkları.


CC 15 ml x CG 14 ml
CC 20 TL x CG 20 TL

İşin fiyat kısmı sizi yanıltmasın çünkü ikisi de sık sık indirimde bulunan renkler. Örneğin ben Color Club Cadillac Red'i  5TL'ye aldım. China Glaze ojeler de zaman zaman 5-9TL'ye kadar iniyor.

Eğer sizler de keşfettiğiniz dupeleri paylaşıp bu bölümde yer almak isterseniz, instagram'dan #birdupegördümsanki etiketiyle beni de tagleyerek (@kontesce) paylaşım yapın. Repost'layayım ^.^

Sevgiler

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)