1 Aralık 2014 Pazartesi

Zaman Yolcusunun Karısı / Audrey Niffenegger

Zaman Yolcusunun Karısı / Audrey Niffenegger
Sayfa Sayısı: 541
Epsilon YayınlarıYine Film Olan Kitaplar bölümünden listeme giren bir kitap: Zaman Yolcusunun Karısı.

Baş karakter Henry, bir kütüphanede çalışan sıradan bir insan gibi görünse de aslında çok farklı bir özelliğe sahiptir. Vaktini belirleyemese de zamanda yolculuk edebilmektedir. Henry 28 yaşındayken, 20 yaşındaki Claire ile tanışmış ve onu çok sevmiştir. Claire ise 6 yaşındayken, Henry'nin 40 yaş hali ile çoktan tanışmıştır bile... Ve ilk günden beri bir gün onunla evleneceğini bilmektedir.

Başta enteresan gelen bu zaman yolculuğu olayı, sayfalar ilerledikçe kitap üzerindeki dikkatimi minimuma indirdi. Örneğin bir an Henry 40, Claire 6 yaşında iken; devam bölümünde Henry 36, Claire 28 oluyor. Zaman ve mekan sürekli değişiyor. Üstüne bir de çift anlatıcılı bir kitap olunca bende ilgi filan kalmadı. Bir süre sonra kim, nerede, kaç yaşında derken uçtum gittim. Çok zor bitirdim. Hatta bazı yerleri atladım bile diyebilirim. Belki ilerleyen yıllarda yeniden şans verip bir yaş/durum haritası çizerek okuyabilirim. Diğer türlü ortalık çok karışıyor. O yüzden şimdilik şansımı filminden yana kullanacağım :)

Sevgiler

4 yorum:

 1. merak ettim bende denicem okumayı :)

  YanıtlaSil
 2. hem filmini hem kitabını okudum ama film ağır bastı ben de. tabii filmde eric bananın olması epey etkili oldu :)kitap zor kurgusu yüzünden takdirimi kazandı ama :)

  YanıtlaSil
 3. Ben filmini izlemiştim, güzeldi. Kitabı da okunacaklar listemde ama bir türlü sıra gelmedi.

  YanıtlaSil
 4. filmini izledim , kitabına da defalarca elime gitmesine rağmen bir türlü sahip olup , okuyamadım , :D

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)