10 Aralık 2014 Çarşamba

The Balm Mary-Lou Manizer


(Scroll Down For English Please, Thank You)Mary-Lou Manizer tamamen blogger önerileri üzerine özenerek aldığım, o günden beri de çekmecemde boynu bükük duran, elimin çok nadir gittiği bir ürün. Kendisi sarı alt tonlu, metalik ışıltılı bir aydınlatıcı. Pigmentasyonu oldukça güçlü olduğu için biraz dikkatle kullanılması gerekiyor.Ambalaj şahane. Hem çok şirin hem de dayanıklı. Ara ara içindeki refili pudramla değişsem mi diye düşünüyorum.


Peki neden aramız limoni? 

#Bir 'aydınlatıcı' elbette çok sık kullandığım, her makyaja uydurabildiğim bir malzeme değil. Günlük olarak bir kalem, bir pudra, bir rimel tercih ettiğim basit makyajlarımda aydınlatıcı olmuyor. 

#Benim gibi bol yağlı bir cildiniz varsa, aydınlatıcıdan kaynaklı bile olsa parlamaya dayanamıyorsunuz. Benim için pudralar aşk yaşanası, aydınlatıcılar korkup kaçılası olmuştur her zaman.

#Yine de kabul etmeliyim ki göz pınarlarında kullanıldığında verdiği sonuç mükemmel. Ama bu defa da ürün miktarı fazla. Kullan kullan bitmez. 

#Elimde zaten Balm Jovi paleti var. Paletin aydınlatıcısı da Mary-Lou Manizer.

Ürün Miktarı: 8,5gr
Piyasa Fiyatı: 40 TL

Sonuç olarak; Mary-Lou Manizer güzel bir ürün olsa da benim için ' Olmasaydı aramazdım.' kategorisinde.

Sevgiler


*

Mary - Lou Manizer is a product which I imitated and then bought through the suggestions of bloggers completely. However it waits in my drawer lowly and i rarely use it since I bought.

It is a metallic glimmery honey hued luminiser. It must be used carefully because of its strong pigmentation.

Its package is wonderful; It is both lovely and durable. Sometimes I think if i change the refill with my face powder.

However we have a bad relation. Why?

#A "luminiser" isn't a very frequently used product and also can't be used with every make -up style for me. I don't use it with my simple daily make-up which i prefer using only an eyepencil, a face powder and a mascara.

#If you have a very oily skin like mine, you can't stand shining through the luminizer. For me, face powders are always in and luminisers are out.

#After all, I agree with the perfect result when it is used on inner corner of the eyes. However, this time , it is very pretty much for using .You can use it for long time.

#I have already a Balm Jovi Palette. Its luminiser is Mary-Lou Manizer, too.

Amount of Product: 8,5 gr 
Price: 40 TL ~ 24 USD ~ 14 EUR ~ 11.2 GRP

Finally; Even though it is very a nice product, it is in " If it didn't exist , I wouldn't look for it." category for me.

Best Wishes.

4 yorum:

 1. Ben de bu kocaman aydınlatıcıyı sırf far olarak kullanmak icin aldım.Şimdi ki aklım olsa gider Balm Jovi alırdım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eh yine de ikisini birden almaktan iyidir; bknz: ben :D

   Sil
 2. Cildimde cok belli olmuyor sanmistim ama dün kullandigimda hic tanimadigim bir cocuk ve baska bir ortamda bir kadindan cok güzel oldugumu duydum-ki cok yorgun gözüküyordum ve makyajimi yapalida cok olmustu, bence sirf aydinlatici hala gözüktügü icin cildim güzel gözüktü ve ondan öyle dediler :)

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)