24 Kasım 2014 Pazartesi

Gündüzsefası / Sarah Jio

Gündüzsefası / Sarah Jio
Sayfa Sayısı: 357
Arkadya Yayınları


Etrafı sularla çevrili doğal alanlara oldum olası bir zaafım vardır. Bu gibi yerlerde kendimi çok huzurlu, sakin ve mutlu hissederim. Jio' nun okuduğum ilk kitabı Mart Menekşeleri, hikayesine ek olarak, bu sebeple çok sevdiklerim arasındaki yerini almıştı çünkü olaylar bir adada geçiyordu.
Bu ikinci romanda beni çeken ise sadece 2 kelimeydi: 'Yüzen Ev'
Adanın pabucunu anında dama atan yeni ve merak uyandırıcı bir şimşek gibi çaktı beynimde. Tamam dedim, bu kitabı hemen okumalıyım.


Kitap konu olarak biraz Mart Menekşeleri'ne benziyor. Hayatındaki birtakım yolunda gitmeyen şeylerden dolayı yeni bir yere taşınan bir kadın ve orada gelişen olaylar şeklinde... Ama tabi ayrıntılar oldukça farklı. Baş karakter Ada, kendisiyle ilgili kısmı anlatırken bir de geçmişten Penny'yi okuyoruz. Kitapta birden çok anlatıcı, birden çok hayat var yani. Gerekli yerlere serpiştirilmiş flashbackler ise tam yerinde ve ilginin azalmasına fırsat vermiyor. Akıcı ve okurken insanı sıkmayan bir roman. Öyle ki ben cuma günü başlayıp cumartesi akşamı bitirdim. (Kitap elime geçtikten birkaç saat sonrası''Bir defaya mahsus, özenle kolalanıp ütülenmiş dünyasındaki gizli kırışıklıkları görüyordum.''


Göl üzerinde, yağmurun camları ve çatıyı dövdüğü, rüzgarın ıslık çaldığı, manzaralı bir ev* ambiyansı ile hayallerime bir yenisini katan bu kitabı çok sevdim. 
Bugünden itibaren satışa çıkıyor. Keyifli okumalar :)

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)