30 Ekim 2014 Perşembe

Sephora Medium Makeup Palette

Herkese merhaba :)  Sephora'nın birbirinden gösterişli paletlerinden orta boylusu, medium, bir süredir makyajlarımın baş tacı. Hatta koca bir yazı sadece bu paletle geçirdim diyebilirim.

*
Hi everybody :) This is my makeup's beloved one, medium, which is the medium one of Sephora's sleek palletes from each other, for a while. Even in this summer, i have used only this one that i can say.Paletin içeriği:

33 renk far + 3 renk jel eyeliner
6 renk allık / bronzer
12 renk ruj ve parlatıcı

*
The Pallete's contents: 

33 eyeshadow colours + 3 gel eyeliner colours 
6 colours blush/ bronzer
12 colours lipstick / lipgloss


Göz:
Farların bir kısmı mat bir kısmı ışıltılı. Pigmentasyonları çok iyi, özellikle koyu ve ışıltılı renkler harika. Buna karşın açık renklerde bir far bazı kullanmak biraz daha akıllıca olacaktır.

*

Eye: 
Some of eyeshadow colours are matte and some of them are glittering. Their colorings are pretty good, especially the dark and glittering ones are perfect. In any case it will better to be used a eyelid primer with light shades
Aşağıda farların ilk 3 sırasını ve swatchlarını görmektesiniz.
*
You can see the first 3 rows and their samples here below.
Son 3 sıra ve swatchları...
*
The last 3 rows and their samples...


En alt, en soldaki 3 renk; siyah, koyu kahve ve açık kahve renkler eyeliner. Elimde eyeliner'ım olduğu için henüz bunları denememiştim ama çekimlerden sonra bir deneme sürüşü yaptım. Sürümleri rahat ve yumuşacık. Renklerini tek fırça darbesiyle veriyorlar. Özellikle açık kahvesi krem far olarak da kullanılabilir.

*

The first three colours on the last row - black, dark brown and light brown - are eyeliners. I have an eyeliner that's why i didn't use them until i took their photos and then i tried them. They tint with a single brush touch. Especially the light brown can be used as an eyeshadow.

Yüz:
Allıklarda da hem mat hem ışıltılı seçenekler mevcut. Pigmentasyon orta. Belirgin bir görüntü istediğimde 1-2-6; hafif matlık istediğimde 5; sadece ışıltı istediğimde 3; bronzer olarak ise 4 no'lu rengi tercih ediyorum.

*

Face:
There are also matte and glittering options for blushes, too. Coloring is medium. I prefer using no 1-2-6 for a definite style; no.5 for a pale style; no 3 for a bright style and for a suntanning style i use no.4 as a bronzer.


Dudak:
Bu bölümünde yine hem yoğun renk veren rujlar hem de günlük tercih edilebilecek parlatıcılar mevcut. Kalıcılık  oldukça iyi olsa da gün içinde tazelemek için palet formu elbette ki pek kullanışlı olmuyor.

*

Lips: 
In this section there are both intensive coloring lipsticks and lipglosses for daily use. Durability is pretty good but the form of palette isn't very useful for refreshing it during the day.


Paleti kullanırken yukardaki 2 no'lu çekimdeki gibi tuttuğumdan dolayı, swatchlar o sırada oldu. El alışkanlığı :) Geç fark ettim, üzgünüm.Paletlerde ve setlerde en sevmediğim şey çok çok benzer renklerin bir araya getirilmesidir. Bu palette o durum yok. Renkler birbirlerine benzemiyor ama kesinlikle aykırı da değiller. Aksine birbirleri ile uyumlular. Günlük kullanım, özel gün, yazlık, baharlık, kışlık her türlü makyaja imkan veriyorlar.

*

The worst thing which I don't like on the palettes or sets, is bringing very similar colours close together. But on this palette the colours are different from each other and also they are very compatible. It enables for every kind of make up style like daily use, special nights, wintery or summery uses.Boyutu yaklaşık 12x12.
Çanta misali taşınmasını sağlayan ipleri mevcut.
Far kısmında mıknatıslı bir sistem varken, allık ve ruj kısmı sürgülü. Bavula atıp da taşıdım, hiç açılmadı ve zarar görmedi.
İç kapakta oldukça büyük bir aynası var.

Piyasa Fiyatı :78 TL
Sephora mağazalarından edinilebilir.
Sevgiler

*

The dimensions are approximately 12×12. 
There are handles for carrying like a bag. 
There are a magnetic cover on the eyeshadow section and a sliding cover on the blush and lipstick section. Even i carried in my luggage, it didn't open and nothing has happened. There is a good sized mirror inside which is very useful.

Price: 78 TL ( ~35$ or ~28€ or £22 ) 

It can be found at Sephora's stores. 
Best wishes

Bloglovin Google + Facebook Twitter Instagram

6 yorum:

 1. çok güzel renkler var gerçekten içinde , bu ara mimledim seni :D

  YanıtlaSil
 2. Bu set Sephora indirimlerinden birinde 25 liraya dusmustu o an bosluguma gelmedi ve almadım simdi cok cok pişmanım Boyle gorunce de cok daha fazla pişman oldum. Gule gule kullan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hatirliyorum o indirimi :) belki yine olur ^.^ tesekkur ederim

   Sil
 3. Ben tüm sephoralara sordum ellerinde medium makeup palette yokmuş nerden temin edebilirim acaba ?

  YanıtlaSil
 4. Bana hediye geldiği için bilemiyorum :( Eskiden görürdüm mağazasında ama bir süredir ben de görmedim hiç.

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)