17 Ekim 2014 Cuma

Kahramanım Olur Musun? / Adem Dönmez


Kahramanım Olur Musun? / Adem Dönmez
Sayfa Sayısı: 180
CarpeDiem Kitap


Herkese merhaba :) Yeni bir kitap yorumuyla buradayım. Öncelikle kapak çekimi için özür diliyorum. Blog için çekim yaptığımı sanıyordum ama yanılmışım, kitap da şuan yanımda olmadığından bu instagram çekimini eklemek zorunda kalıyorum.


Kitabımıza geri dönersek; 
Birbirinden zıt iki erkek. Biri hırs dolu, kendine güveniyor, başarılı ama çokca kendini beğenmiş. Ta ki arkasından konuşulanları duyana kadar...

Diğeri babası ölünce ailesine bakabilmek için eğitimini bırakmış, genç yaşta sorumluluk sahibi olmuş, durgun... Gönlü okulunda kalmış; dostlara, esnafa sıcak çay sunarak mutlu olmaya çalışmakta.


Bu iki farklı kişiden mektup arkadaşı olur mu? Oluyor. Üstelik tek ilgi çeken şey bu zıtlıkları değil, birinin günümüz İstanbul'unda diğerininse Sultan Süleyman dönemi İstanbul'unda yaşaması.

Yazdıkları mektuplar sayesinde birbirlerinin kalplerine dokunan bu iki arkadaşın gün geçtikçe değişen hayatlarını, gelişen ufuklarını anlatan kitap bolca mesnevi ögeler barındırıyor. Mektupların farklı bir yazı tipi ile yazılması, sayfaların illüstrasyonlar ile süslenmesi ayrıca çok hoşuma gitti. Kolay okunan, göze de hitap eden ve okuyucuyu düşündüren bir kitap olmuş.


Keyifli okumalar :)

0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)