26 Ağustos 2014 Salı

Lime Crime Countessa Fluorescent

Countessa Fluorescent benim ilk ve şimdilik tek Lime Crime ürünüm. Aykırı renklerin hakim olduğu bu markada gözüme en insancıl renk olarak bunu kıstırmış ve açılışı yapmıştım.Countessa Fluorescent tüm diğer Lime Crime ürünleri gibi harika bir ambalaja sahip. Hatta bu markanın tutmasının büyük bir payının bu şirin ambalajlardan kayaklı olduğunu düşünüyorum :) Canlı bir mor/pembe üzerinde silver holo ile marka adı ve amblemi olan şaha kalkmış tek boynuzlu bir at bulunuyor.


Renk, mavi alt tonlu neon bir pembe. Sürdüğünüzde cayır cayır 'Ben buradayım!' diyor. Opaklık mükemmel. Hafif bir sürüşte bile hemen rengini veriyor. Yapısal olarak kuru değil ama öyle cıvık bir yumuşaklığı da yok. Tam kararında nemlendirme hissi hakim ve kolayca sürülüyor. Belirgin bir kokusu yok. Burnunuza dayayıp koklarsanız klasik ruj kokusu geliyor ama sürdüğünüzde filan kesinlikle hissetmeyeceğiniz kadar az bu koku. Ne kadar nemlendirme özelliği olsa da kuru ve kabuklanmış dudaklarda elbette ki kötü duruyor. O yüzden öncesinde ufak bir dudak bakımı işleri güzelleştirecektir.Kalıcılığını maksimum 4 saat kadar test edebildim. Bir şeyler yiyip içince tazelemek gerekiyor.

 

Ülkemizde bazı siteler üzerinden Lime Crime satan kişiler mevcut. Onlarda bu ruj 70 TL + kargo gibi bir fiyata satılırken ben Beauty Joint sitesinde kargo dahil 40 TL ye almıştım.
Aklımda bir kaç renk daha var, bakalım :)

5 yorum:

 1. çok güzel renkleri ama TR'den almaya kalkarsan çok pahalı geliyor bana..

  YanıtlaSil
 2. bu rengi dudakta görmek var :) bu arada mimledim seni :)
  http://kitapeylemi.blogspot.com.tr/2014/08/etkinlik-renkli-tag.html

  YanıtlaSil
 3. Centrifushia ve Glamour renklerinde gözüm var benim de..kesinlikle TR'den almayı düşünmüyorum o fiyatlara..sanırım BJ sitesinden sipariş vereceğim.

  YanıtlaSil
 4. Audrey, aynen çünkü şişirme olduğunun farkındayız :)

  Kitap Eylemcisi, dudak eklemiyorum bloğa ama belki instagrama ekleyebilirim bir kuple :) mime bakayım, teşekkürlerr ^.^

  Nilgün, aklın yolu bir ;) Fark az buz değik ne yazık ki...

  YanıtlaSil
 5. yok ben genel olarak dedim , biliyorum dudak koymadığını, dışarda bir dudakta görmek var gibisine söyledim , zira ruj konusunda neredeyse muhafazakarım...Yani hep aynı tonlar :D

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)