11 Mayıs 2014 Pazar

♬ Rise Like A Phoenix / Conchita Wurst

Bu sene sınav telaşlarımdan dolayı, Eurovision'un hakkını veremedim. Yarı finalleri yarım yamalak izleyebilsem de finali hiç izlemedim. Hal böyle olunca her sene blogta yer verdiğim Eurovision yazısı 2014 yılında yalan oldu. Bu yılın kazananı Avusturya oldu.
Ülke adına yarışmaya katılan Conchita Wurst oldukça tepki alan biriydi. Hatta bir kaç ülke yarışmadan çekilmesi için imza kampanyası başlatmıştı. Sebebini tahmin edersiniz :) Ama tabiki çekilme gibi bir şey olmadı ve Conchita birinciliği göğüsledi.

Şarkısını ilk dinlediğim andan beri pek sevdim. Sesi de çok iyi! 
Bu tarz durumlara hiç bir şekilde karşı olmadığım halde kadın görünümüne sakal ise çok çok garipti, kabul ediyorum. Tam anlamıyla insanı yerinden sıçratıp 'Tövbe Bismillah' dedirtiyor. Ama zamanla göz alışıyor :)
Diğer yandan şov boyunca (yarı final ve sonradan izlediğim puanlar kısmı) bu kadar duygulu bir katılımcı da görmemiştim bunca yıldır. Alkışlar, destekler karşısında gerçekten mahçup, şaşkın ve içtendi.


Şovu sade ve etkileyiciydi. Her ne kadar tarzım Hollanda şarkısına uysa da (2. oldular) Rise Like A Phoenix birinciliği kesinlikle hak etmişti.
Sizler ne düşünüyorsunuz?

9 yorum:

 1. Bende izlemedim ama şarkıyı dinledim, güzeldi. Gerçekten Conchita Wurst'un görüntüsü ilk başta bir ürkütüyor :)

  YanıtlaSil
 2. Kadın olsa güzel erkek olsa yakışıklı olurmuş dedirtiyor =D Ama ilk bakışta tövbe estağfurullah olayını bende yaşadım =D

  YanıtlaSil
 3. Şarkıyı beğenmedim:) Kötü bir birincilik olmuş. İzlerken bakamıyorum. En iyisi bakmadan izlemek. Allah yaratmış yarattığı gibi kalsaymış iyimiş:)

  YanıtlaSil
 4. Gizem, hihi :)

  Ceyda, kesinlikle :) özellikle bayan kaynaklı çıt kırıldım hallerine inanamadım :D ben bile daha kabayım haha

  Shemellon, şahsen eşcinsellerin sahip oldukları o güdünün de Allah tarafından yaratıldığını düşünüyorum :) Ama tabi farklı düşüncelere her zaman saygı :)

  YanıtlaSil
 5. aslında erkekmi bu ? ben seyretmediğim için hala anlamış değilim.. çok itici gelmedi gerçi bana..

  YanıtlaSil
 6. Tabi ki herşeyi ALlah yarattı ancak biz insanlara bir de irade verdi eger irademiz olmasaydı yaptiklarimizdan sorguya çekilmezdik ve cennet cehennem olmazdı.tarihte birçok kavmin bu tarz sapkınlıklar yuzunden helak olduğunu hepimiz biliyoruz.Allahu teala hem insanlara Boyle duygular verip hem de by yuzden helak eder mi? asla ALlah Rahmandir Rahimdir.bunlar tamamen sapiklik.ayrica Boyle insanlara saygi duyanlari anlamiyorum.kendi evlatlarnin da Boyle olabilecegini dusunsunler ve saygi duysunlar bakalim Nasil olcaksa artik.saygi duyanlara da saygi duymuyorum.hepsi sapiklik bence.Rabbim bizlere kendine layik kul ve habibine layik ummet olmayi ve oyle evlatlar yetistirmeyi nasip etsin.bir Anne olarak cok korkuyorum Rabbim evlatlarimizi Boyle sapkinliklardan ve Boyle insanlardan muhafaza etsin.AMIN

  YanıtlaSil
 7. Audrey, evet erkek :)

  Esra, aslında aynı şekilde ben de yadırgayanları anlamıyorum. Kendi evlatları böyle olsa onu öldürecekler mi? Kovacaklar mı? Dediklerinin hepsi islam ile ilgili şeyler. Bir hıristiyan, musevi vb böyle düşünmeyebilir değil mi? Bunları unutmayalım. Açıkcası kusura bakma ama saygı duyana da saygı duymak zorundasın. Herkesin Allah ile arasında olan bir hesap bu. Kimseyi ırgalamaz. Her koyun kendi bacağından asılır. Ve unutma, insan yadırgadığını yaşamadan ölmez. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. Yadirgadigini degil kinadigini yasamadan olmez.Ben insanlarin gunahini yadirgamiyorum, gunaha sempati ve saygi duydugunu soyleyen zihniyeti yadirgiyorum

  YanıtlaSil
 9. İkisini de yaptığın için ha yadırgamak ha kınamak, farketmiyor benim gözümde. Dediğim gibi bu sözlerin hep islam için geçerli. Sana günah, ona değil belki... Şahsi fikrim: Onların yaşadığı duygu karmaşasını, dışlanmayı, hor görülmeyi eminim ki hiç kimse kaldıramaz. Hepimizi Allah yarattı ve ben sırf bana benzemiyor benim gibi hissetmiyor diye o insanı yadırgama, kınama ya da ne dersen de o hakka sahip değilim. Biz ne kadar normaliz, ne kadar mükemmeliz ve kimiz ki bazı insanlara karşı ikinci sınıfmışlar gibi davranıyoruz? Cinsel tercih bakımından normal olup çoluğa çocuğa sarkıntılık eden sapıklar varken böylesinden korkmamak lazım. En azından içleri dışları bir ;) Neyse. Bloğumu bu tarz sığ fikirlerle kirletmek istemiyorum. Başka yanıt vermiyor, yayınlamıyorum. İyi günler.

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)