30 Eylül 2013 Pazartesi

Muhte$em Gatsby / F. Scott Fitzgerald

Muhteşem Gatsby / F. Scott Fitzgerald
Sayfa Sayısı: 208
Martı Yayınları
Muhteşem Gatsby; F. Scott Fitzgerald'a dair okuduğum ikinci kitap. (İlki burada)Kitap; bir yandan 1. Dünya Savaşı sonrası Amerika'sında hakim olan lüks yaşama ışık tutarken, diğer yandan da bu hayata aşkı uğruna tutunmaya çalışan Gatsby'nin yaşamından bir kesit sunuyor.

Filminin de olması sebebiyle ilgimi çeken bir kitaptı ama nedense umduğumu bulamadım. Bazı diyaloglar karmaşık, konu geçişleri daldan dala geldi.
İlerleyiş oldukça durgundu. Arada bi aksiyon olsaydı daha kolay ilerleyebilirdim.

Sonu nispeten daha iyiydi, durumu biraz kurtardı. Ama genel itibariyle çok etkilenmeden, öylesine okuduğum bir kitap oldu.


Sizler Muhteşem Gatsby'yi okudunuz mu? Ne düşünüyorsunuz , mutlaka yazın :)

Sevgiler.

PS: Kitabı okuduğum dönem içerisinde Marks&Spencer'da şapkalarına denk geldim. Denememek olmazdı :) Meraklısı için; burası ve burası.


5 yorum:

 1. Filmini izlemiştim fena değildi =)

  YanıtlaSil
 2. Ortalama buldum kitabı. Aslında ilk yarısı güzeldi de sonra bir durgunlaştı. Özellikle ilk kısımlarda henüz tanımaya başlarken hoşuma gitmiş, beklentimi de arttırmıştı. Sonrası karşılamadı. Sonu da fazla trajik geldi (:

  YanıtlaSil
 3. Ben kitabi okudum ve cok begendim. Hatta burada yazisini da yazdim http://blog.ahukader.de/2013/09/okudum-bitti-muhtesem-gatsby.html Kitabi okuduktan sonra ertesi gün Leonado Di Caprio ile cekilen filimine de baktim ve ilk defa bir filim kitabina uygun cekildigi hissine kapildim. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Yaban mersini, ben de izleyeceğim bugün yarın :)
  Pınar, aynı durumdayız yani :)
  Ahu, hemen okuyayım, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. ben de kitabı alalı aylar oldu hala okunmayı bekliyor :)
  biraz daha bekleyecek sanırım :))

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)