8 Temmuz 2013 Pazartesi

Harry Potter ve Azkaban Tutsagı / J. K. Rowling

Harry Potter ve Azkaban Tutsagı / J. K. Rowling
Tür: Fantastik
Sayfa Sayısı: 395
Yapı Kredi YayınlarıSerinin 3. Kitabı olan Azkaban Tutsağı ilk ikisine kıyasla açık ara önde. Bu kitapta, büyücülük dünyasına dair yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz.  Ayrıca işin içine giren Ruh Emiciler hikayeyi daha tehlikeli daha karanlık yapıyor.
Kimsenin kaçmayı başaramadığı, ruh emicilerin enerjilerini / umutlarını/ yaşama sevinçlerini emmesi sonucu onlara teslim olmuş azılı tutsakların bulunduğu Azkaban’dan kaçan Sirius Black kimdir? Ve neden Harry Potter’ın peşindedir?

Tüm bunları öğrenmemiz için geçmişe uzanıyor kitap. Harry’ nin ailesine dair daha çok bilgi ediniyoruz. Böylece kitap klasik kötü-iyi kovalamacasından çıkıp tüm bu yaşananları mantıksal bir düzeneğe oturtuyor. Şahgaga, Çapulcu Haritası, Profesör Lupin, Hermione merkezli katmanlı olaylar ise sonlara doğru muhteşem bir şekilde birbirini tamamlıyor.

En hızlı okuduğum kitap bu 3. kitap oldu. Ve okudukça filmi gözümde gitgide basitleşti. Meğer ne kötüymüş, ne eksikmiş o film...

Bu seriyi mutlaka okuyun demiştim değil mi? Kitap repertuarınızı, zihninizi böyle güzel bir şeyden mahrum etmeyin :)Filmini izledim kitabına ne gerek var* demeniz ise çok çok büyük bir hata olacaktır.


2 yorum:

  1. filmlerini daha geçen sene izlemiş biri olarak şimdi seriyi edineceğim bakalım :)

    YanıtlaSil
  2. Meral, şimdiden keyifli okumalar :) Okudukça filmlerinin ne kadar kötü olduğunu göreceksin

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)