28 Aralık 2012 Cuma

Obsidiyen / Jennifer L. Armentrout

Obsidiyen / Jennifer L. Armentrout
Tür: Roman-Fantastik

Sayfa Sayısı: 360
Dex Kitap
Bir çok blogta fırtına gibi esen Obsidiyen'i sonunda ben de okudum. 5 kitaptan oluşan Lux serisinin ilk kitabı olan Obsidiyen, oldukça akıcı ve heyecanlıydı.

Olanları Katy'nin tarafından dinliyoruz ama kitabın sonunda can alıcı noktaları bir de Deamon tarafından anlatmışlar ki bu ayrıntı çok hoşuma gitti. Katy çok doğal ve samimi bir karakterdi. Anlatımı çok sevdim ve bunda yazara ek olarak çevirinin de çok büyük etkisi var diye düşünüyorum.

Kitabın meşhur karakteri Deamon hakkında duyduğum iki şey vardı: seksi ve öküz olması. Hatta bir çok okuyan Deamon fanı oldu. Ben öyle kitap karakterlerine kendimi kaptırıp aşık olamıyorum. O yüzden o kısmı es geçiyorum ama öküzlük konusunda sonuna kadar katılıyorum yorumlara. Deamon ile tanıştıktan sonra sevgiliniz / eşiniz pamuk gibi gelecek :)

Kitabı az buçuk Alacakaranlık'a benzettim. Obsidiyen'deki Katy, kasabaya yeni taşınan kız; Alacakaranlık'taki Bella misaliydi biraz. Yine Obsidiyen'deki Deamon ve uzaylı çevresini de Edward ve vampir çevresine benzettim. Okul balosu durumlarında da benzer yerler vardı ama Alacakaranlık serisini okumadığımdan çok hakim değilim. Benim için tek olumsuz yanı buydu kitabın. Sevdiğim dizilerden olan X-files'a yapılan şu cici gönderme de dikkatimden kaçmadı ^_^

Ayrıca Katy'nin bir kitap bloğu sahibesi olması, her aldığını heyecanla yayınlaması, yorum geldikçe mutlu olması hoş ve güncel bir ayrıntıydı :) Bana kendim dahil bir çok kitapsever blogger arkadaşlarımı hatırlattı.6 yorum:

 1. hmm çok etkileyici gelsi bana bu kitaplar okumak isterim listeme aldım:)

  YanıtlaSil
 2. İşte beklediğim yorum :)))) Şimdi gel de alma kitabı (bazı nedenlerden dolayı almamak lazım ama ;D ) Süper yorum canım, ellerine sağlık, yakın zamanda o Öküzle tanışmak dileğiyle :D

  YanıtlaSil
 3. ilgimi çekti edinip okuyacağım.

  YanıtlaSil
 4. Benim de çok beğendiğim bir kitap oldu ve devamını bekliyorum açıkçası. İkinci kitabın ne zaman çıkacağı hakkında bilgin var mı?

  YanıtlaSil
 5. İlk kitap henüz çok yeni olduğundan ikincisine zaman var diyor Dex. Bir tarih söylemiyorlar :)

  YanıtlaSil
 6. reçelim,ikizlerimm,tuçem şimdiden keyifli okumalar dilerim :)

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)