25 Aralık 2012 Salı

Koralin ve Gizli Dünya / Neil Gaiman

Koralin ve Gizli Dünya / Neil Gaiman
Sayfa Sayısı : 180
İthaki YayınlarıDaha önce filmini izleyip yorumladığım Koralin'in kitabını okumak da kısmet oldu :) [Filmi hakkındaki yorumum için tık]

Öncelikle, baskısı şahane. Ciltli ve içinde çizimler mevcut. Oldukça beğendim. Konu olarak bir çoğunda olduğu gibi yine filmi ile arasında farklılıklar vardı. Kitapta olayların gerçekleşme sırası daha farklı. Ayrıca minik ayrıntılarda da farklılıklar var, mesela gizli dünyaya açılan kapının anahtarının bulunduğu yer gibi... Ama tabiki de en büyük farklılık filmdeki Wybie Lovat karakterinin kitapta olmaması.Kitap çocuk kitabı olarak geçiyor (ki ben de uzun süre bu sebepten dolayı almayı ertelemiştim) ama içindeki çizimler pek çocuk tarzı değil bence. Oldukça korkunçlar. Çocuğum olsa görmesini istemezdim.En sevdiğim paragraf :


Sizi kedilerin konuştuğu, farelerin orkestra kurduğu farklı bir diyara götüren mistik bir öykü istiyorsanız bu kitap tam size göre :)
Keyifli okumalar.

4 yorum:

 1. Çok severim. :) Diğer Nwil Gaiman kitaplarını da oku. Özellikle Amerikan Tanrıları. Aslında Sandman çizgiromanı da harbi roman kadar güzeldir. Edebiyatı muhteşemdir. ;)

  YanıtlaSil
 2. Elimde bir kaç kitabı daha var ama o dediğin yok :) Bi bakayım ona da. Sağol kuzumm :* Baya sevilen bir yazarmış evet, biz yeni tanıştık :D

  YanıtlaSil
 3. Eğer okumadıysan yızdız tozu nu da tavsiye ediyorum (Filmide pek güzeldir.)

  YanıtlaSil
 4. Henüz okumadım ama kitaplığımda beni bekliyor :)
  Filmini de izlemiştim ama pek hatırlamıyorum.
  Kitabından sonra bir kez daha izleyeceğim :) Tşk

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)