4 Aralık 2012 Salı

Ben / Alpay Erdem


Ben / Alpay Erdem 
Sayfa Sayısı : 264
Mürekkep Basım YayınUykusuz'u elime alır almaz okuduğum ilk köşe Alpay Erdem'in köşesi Ben'dir. Twitter'dan da takipteyim kendisini.
Geçenlerde bir baktım, kitabı çıkmış, o da paylaşmış. Ah dedim almam lazım acilen :) Siparişim biraz geç geldi ama olsun, nihayetinde geldi ve okundu.

Alpay Erdem'in tespitlerine ve olaylara olan bakış açısına hastayım. Çok beğeniyorum. Kitap da zaten dergideki yazılarının derlemesi şeklinde olduğundan, çok çok beğendim.Sigaranızı yere atıp o sigarayı ayakkabınızın tabanı ile söndürürken, ayakkabınızın canı yandı, duymadınız... Bir insanı yanındayken özlemek dünyanın en büyük salaklıklarından biridir.
Lan yanında işte!
Ne özlüyosun.
Öpsene koklasana.
Özlem gidersene madem öyle özleyeceğine.
Edebi bi şeyler olsun diye çektiğin şu çileye bak...!Bu kitabı sizlere gözüm kapalı tavsiye ederim, yalnız; çoğu yazısı argo ve küfür içeriyor. Tarzı bu şekilde. Bu durum kimisine itici gelebilir. O yüzden kitabı edinmeden önce ya netten ya da Uykusuz dergisinden, bir şekilde okuyun. Tanışın, severseniz kitabını edinin.  Ruh hastası atasözlerimiz var.Bir tanesini söylemek istiyorum.
Dertsiz devenin daşşağı deh demeden salınır.
“Ona mı dikkat ettin” diye ben şahsen sorarım.
Ona mı dikkat ettin.
Ya bu ne kadar gerizekalıca bişey.
Ya sen ata bir insansın, ben seninle gurur duymak istiyorum, ben senden vallahi utanıyorum.
Düşünsenize bakıyo öyle.
Ooo, deh demeden salındı diyo.
Olur mu böyle ata.
Olmaz olsunmuş ama olmuş işte ne yapıcaksın.
Lafını söylemiş gitmiş.
Pis.


Kitabı okuduğum süre içinde 1-2 kere twit de attım kendisine, dönüş yaptı. Nasıl mutlu oldum. Kendini beğenmiş çok ünlü yazar / karikatüristler halt etsin.
Sen hep az ünlü kal æ :)
Sevdim, çok sevdim.
Okuyun.

2 yorum:

  1. çok merak ettim bu kitabı mutlaka alıcam :)

    YanıtlaSil
  2. Stickerlerle kitap ne de güzel görünmüş :)

    Böyle mizah üstü yazılan kitapları seviyorum, inşallah kısa zamanda okumaya çalışıcam. Kitap yorumun için teşekkürler, canım :)

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)