26 Kasım 2012 Pazartesi

Alısveris Postası: D&R #1
Uzun zamandır kitap almıyordum, açıkcası almayı da düşünmüyordum... Ta ki Twitter'da , severek takip ettiğim karikatürist Alpay Erdem, yeni çıkan kitabının fotoğrafını paylaşıncaya kadar... Uykusuz'da ilk okuduğum yer Alpay Erdem'in 'Ben' isimli köşesidir. Tüm yazılarının derlendiği bir kitap, harika bir arşiv olur* düşüncesiyle hemen bir sipariş oluşturdum. Yanına internette gördüğüm İntihar Dükkanı ile Kırmızı Kasa şifrelerinin geçerli olduğu kitaplar listesinden Bay Toppit'i de ekledim. İyi oldu, çok da güzel oldu :)
O kadar lafını etmişken beğendiğim yazılarından birini de yazayım, kitabın içindekiler hakkında fikriniz olsun sizin de :)

**

Minibüs şoförlerinin, minibüs, yol kenarında duran, her kim olursa olsun, o kişiyi, potansiyel olarak görmeleri, yani potansiyel derken, müşteri, potansiyel müşteri, olarak görmeleri, hadi neyse de, bu arada potansiyel de ne iğrenç bi kelimeymiş, bir de, o kişiye, yani potansiyele, korna çalmaları, cidden yasaklansın. Çok çirkin bir şey. Ne oluyor yani. Sinir bozucu. Ben buradayım manasında. Saçma. Sanki ben seni görmüyorum. Minibüs bekliyorsam görürüm. Beklemiyorsam görmem gerekmez. O korna bana işlemez.
Neresinden bakarsan bak, saçma yani. Hadi gel manasında. Bir de duruyorlar ya tam önünde. Karşıya geçeceksin, geçemiyorsun. İlle alacak yani seni. Resmen taciz ediyor. Yasaklansın da yasaklansın!

Alpay ERDEM


6 yorum:

 1. Keyifle oku kitaplarını canım ^-^
  Bugün benim de siparişlerim geldi, pek mutluyum o yüzden:)

  YanıtlaSil
 2. Ama yine ayraç koymamışlar:)

  YanıtlaSil
 3. Sağol kuzum =) Aaa ekledin mi bloğa? Hemen bakayım.

  Evet, çünkü istemeyi unutmuşum :D

  YanıtlaSil
 4. KEyifle oku canım ,Alpay Erdem'i alacağını doğal olarak tahmin etmiştim.

  YanıtlaSil
 5. Artık beni tanıdın tabii :)) Teşekkürler kuzum :*

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)