19 Ekim 2012 Cuma

Mart Menek$eleri / Sarah Jio

Mart Menekşeleri / Sarah Jio
Sayfa Sayısı : 336
Arkadya Yayınları
Arkadya Yayınları, Beyaz Balina Yayınları bünyesinde, adını yeni duymaya başladığımız bir yayınevi. Mart Menekşeleri ise yanılmıyorsam ilk kitapları. Hal böyle olunca biraz ön yargılı yaklaşan insanlar olabilir ama inanın o şekilde yaklaşmakla en büyük hatayı yapmış olursunuz :)

Kitap öncelikle, iç kapağındaki ayracı ile dikkatimi çekti. Evet son dönemde çıkan bir çok kitapta bu ayraçlardan var ama Mart Menekşeleri'nde bu ayracın bir de püskülü var. Belki basit bir ayrıntı gibi görünebilir ama bence kesinlikle çok etkili bir ayrıntı. 


Kitap ünlü bir yazar olan Emily Wilson'un kocasından boşanıp, yengesinin yanına kafa dağıtmaya gitmesi ile başlıyor. Gittiği Bainbridge Adası benim her zaman hayalini kurduğum tarzda bir yer. Uzun sahil yürüyüşleri, kumsalda ateş başı partileri, martı sesleri, mütevazi yaşam yerleri bana her zaman huzur vermiştir. Bainbridge Adası'nda da günler Mart ayının tatlı soğuğunda, arkadaşlarıyla, sahil yürüyüşleriyle, herkesin herkesi tanıdığı sıcak ortamlarda geçiyor Emily için... Kaldığı odada bulduğu o eski günlük ise bu günlere heyecan ve gizem getiriyor. Günlüğü onunla birlikte biz de okuduğumuzdan iki kitap birden okuyormuş gibi hissediyor, meraklanıyor ve sayfaların sürükleyiciliğine kendimizi teslim ediyoruz.


Büyük aşklar zamana, kalp ağrısına ve mesafelere meydan okur. Her şey kaybedilmiş gibi görünse de gerçek aşklar yaşamaya devam eder... 
(Syf: 311)


Anlatım oldukça içten. Çevirisi insanı asla yormuyor.Ve çok sürükleyici. İçeriğindeki ada ve sahil durumlarına da zaafım olduğundan bu roman benim için mükemmeldi. Heyecan, son sayfalara kadar sürdü ve kitabı resmen elimden bırakamadım. 2 günde bitirdim. Mutlaka okuyun diyorum ;)

5 yorum:

 1. merak ettiğim bir kitaptı okuyup paylaştığınız için teşekkür ederim.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Kitabı kitapçıda gördüm hatta ayracı benim de dikkatimi çekti, çok hoş.Yalnız kitap bana pembe dizi konuları gibi geldi kararsız kaldım ama siz çok beğenmişsiniz...Paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Hoş bir kitaba benziyor.Denemek lazım.Tanıtım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. bugün bitirdim. gerçekten güzeldi..

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)