30 Ağustos 2012 Perşembe

Her Sey Senin icin / Jane Green

Her Şey Senin İçin / Jane Green
Sayfa Sayısı : 264
Kelebek YayınlarıLise dönemimde her hafta düzenli olarak D&R'a gider, bir kitap seçer, o hafta onu bitirir, sonra gider bir yenisini alırdım.
Bu düzenli okuma alışkanlığıma rağmen, kitap seçimlerim bilinçsiz ve araştırmasız olurdu ne yazık ki.
Her şey senin için de benim o zamanlarımdan kalma kitaplarımdan bir tanesi... 
Tasha isimli bir bayanın kendi aşk hayatını anlatmasını konu alıyor.
Anlatıcı kendisi ve bunu bizimle konuşurmuş gibi 'Sana bunları anlatıyorum ama henüz sana güvenebileceğimden emin değilim sayın okuyucu' şeklinde yapıyor. 
Anlatımın bu samimi hali konu içeriği ile birleşince kendinizi en iyi arkadaşınızla ilişkiler hakkında dedikodu yapıyormuş gibi hissediyorsunuz.''Bir erkek evlenmeye hazır değilim diyorsa demek istediği seninle evlenmeye hazır olmayışıdır...''


Kitap; Tasha'nın morali yerindeyken eğlenceli, bunalımlı olduğunda ise psikolojik konulara, 'neden ben' sorularına değinen bir hal alıyor.
Ben sevdim, çabuk ilerledi.
Bununla birlikte; 30'lu yaşlarında, Londra'da yaşayan, partilerde takılan ve hayatının aşkını arayan bir bayanın hayatı denilince işin içine cinsellik de girmiş.
Her ne kadar kapakta filan belirtilmese de kitaba bi +18 uyarısı yapılmalı diye düşünüyorum.
En azından ben bu uyarıyı yapıyorum.

Çiklit tarzı bir şeyler arıyorsanız, okuyun derim :)
Kişiye bir şey katmıyor ama eğlenceli...

Arka Kapak 

Bu kitap en iyi dostunuz hakkında ya da sevgiliniz. Ya da sizin hakkınızda.Bekar ve hala bir erkek arayan Tasha'nın mı? Yoksa tutkusuz yapamayan Andy'nin mi?Uzun süredir bir domuzla birlikte olan Mel'in, ya da ruh ikizinin evlilik teklif etmesini sabırla bekleyen Emma'nın mı?Yakışıklı ve kendine sırılsıklam aşık bir Andrew ya da bağlanma alerjisi olan, sadakatsiz Simon'ın mı?Belki de, yakışıklı, komik, sevecen ama seksi olmayacak kadar iyi olan birinin hakkında mı?Bu dostların mutluluk ve doğru aşk arayışlarını eğlenceli, dürüst, bazen de hüzünlü ama daima doğruları sergileyen her şey senin için'de bulacaksınız...
0 yorum:

Yorum Gönder


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)